בנימין נתניהו נפתלי בנט (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
בנט נגד נתניהו | צילום: שי פרנקו, רויטרס
שר החינוך ויו"ר הימין החדש נפתלי בנט תקף הבוקר (שני) את ראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו "להפסיק לפחד ממחבלים". הדברים החמורים הגיעו על רקע ביקורת שנמתחה במערכת הביטחון על הרפורמה של השר לביטחון הפנים ארדן שבעקבותיה נחסמו טלפונים ניידים בבתי הכלא, ופורסמה הבוקר בידיעות אחרונות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"המחבלים מאיימים שיתעצבנו אם יחסמו להם את הטלפונים הסלולריים הבלתי חוקיים בכלא, אז מתקפלים?", צייץ בנט. "גם במגנומטרים שידרת את אותו פחד אל מול איומים, וכעת המחבלים השתלטו על הר הבית. למה אתה מחכה, אדוני שר הביטחון ורה"מ? חסום להם כבר היום. אתן לך גיבוי מלא".

כזכור, במסגרת הניסיון של שירות בתי הסוהר להילחם בתופעת הטלפונים המוברחים לאסירים ביטחוניים, החלו לפני שבועיים בהפעלת מיסוך טכנולוגי שחוסם אפשרות של הוצאות וקבלת שיחות מטלפונים ניידים באגפים הביטחוניים בבתי הכלא רמון וקציעות. הבעיה: בדיונים שהתקיימו בימים האחרונים במערכת הביטחון הביעו בצבא התנגדות למהלך מחשש שיוביל להסלמה.

אסיר ביטחוני ניסה לדקור, כלא קציעות (צילום: משה שי / פלאש 90, חדשות)
כלא קציעות | צילום: משה שי / פלאש 90, חדשות

‎הפיילוט החל בבתי הכלא רמון וקציעות לפני שבועיים ומאז אסירי חמאס מובילים צעדי מחאה וקוראים לציבור הפלסטיני לתמוך במאבק: "זו שעת המבחן. זה הזמן לפתוח את הלב ולהוכיח את המחויבות כלפי האסירים. אל תותירו אותנו בשדה הקרב לבד. אנו חווים מתקפה חסרת תקדים, חייבים להיאבק בחזרה. הפכנו קלף מיקוח בבחירות זולות".

לפי הפרסום בידיעות הבוקר, גורם בכיר בשב"ס מסר כי "זהו פרויקט בעל חשיבות ביטחונית גדולה שכל גורמי הביטחון חיכו לו שנים. נסיגת צה"ל מהתמיכה ביישומו הדחוף תמוהה ואפילו אבסורדית. כל עיכוב בהתקנת החסמים עלול לעלות במחיר ביטחוני כבד".