שר האוצר כחלון (צילום: הדס פארוש, פלאש 90)
ביקורת מכל קצוות הקשת הפוליטית. כחלון | צילום: הדס פארוש, פלאש 90

כולנו תחת אש: לאחר שנציגי המפלגה בחרו לעזוב את ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת רגעים לפני ההצבעה על פסילת מועמדותם של מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר, המפלגה ניצבת תחת ביקורת צולבת, מימין ומשמאל. לכולנו יש שלושה נציגים ושני ממלאי מקום, כולם בחרו לעזוב את האולם רגעים לפני ההצבעה בוועדה שבסופו של דבר אישרה על חודו של קול את המועמדות של שני אנשי עוצמה יהודית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

יו"ר האיחוד הלאומי-תקומה בצלאל סמוטריץ' אמנם בירך על החלטת הוועדה לאשר את התמודדותם של שני אנשי הימין הקיצוני, אך לאחר מכן הוסיף כי הוא "מברך גם על חשיפת פרצופו האמיתי של משה כחלון שמנסה בשבועות האחרונים להתחפש ל"ימין" אבל היה היום היחיד מהקואליציה שלא תמך בדמוקרטיה ובחופש הביטוי והבחירה. כחלון זה שמאל. נקודה".

"בגין היה מקלף עצמו משלטי הבחירות של כחלון מרוב בושה"

גם במחנה המרכז-שמאל ביקרו בחריפות את ההחלטה של מפלגת כולנו והעומד בראשה משה כחלון. "אחרי שנתניהו באופן אישי גרם לכך שעדת מעריצי הרוצח ברוך גולדשטיין ירוצו לכנסת, ניסינו היום לפסול אותם", מסר יאיר לפיד. "'כולנו' החליטה להיעדר מההצבעה ולאפשר לחבורת הגזענים האלימה הזו לרוץ לכנסת. זה לא ימין שפוי, זה לא ימין בכלל. אם בגין היה יכול הוא היה מקלף את עצמו משלטי החוצות של כחלון מרוב בושה".

מיכאל בן ארי, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
מיכאל בן ארי | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

יו"ר מרצ תמר זנדברג, שמפלגתה הייתה אחת המבקשות לפסול את בן ארי ובן גביר הודיעה שתעתור לבג"ץ וכינתה את ההצבעה "החלטה פוליטית מביכה" שמטילה קלון על הכנסת. "ההחלטה הפוליטית המביכה של ועדת הבחירות שהחליטה להתעלם מעמדת היועץ המשפטי ולהציל את הכהניסטים היא אות קלון על הכנסת". אנחנו נגיש עתירה לבג"ץ".

כולנו: "אצלנו הדאגה לארץ ישראל היא במעשים ולא בברבורים"

לאחר מכן הפנתה יושבת הראש של מרצ את חצי הביקורת שלה ישירות לעבר ראש מפלגת כולנו: "משה כחלון צריך להוריד היום את תמונותו של מנחם בגין משלטי החוצות שלו לאור ההחלטה לברוח מהדיון ולתת לכהניסטים את כרטיס הכניסה לכנסת".

יחבור לשקד? (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
איתמר בן גביר | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

למפלגת כולנו לא לקח הרבה זמן להשיב לביקורות - ובאופן פרטני. בציוץ שפורסם בעמוד הטוויטר של כחלון בתגובה ללפיד נכתב: "אנחנו שמחים שמפלגת הלבן-לבן מלמדת אותנו מהי דמוקרטיה. נזכיר לגלגל ספייר של גנץ שבית המשפט העליון פסל את פסילתם של מפלגות ואישים מזה 15 שנה. הבנת את זה יאיר...? ד מ ו ק ר ט י ה".

גם הביקורת של סמוטריץ' זכתה לתגובה ישירה מכולנו. "הסכנה הגדולה ביותר למחנה הלאומי הם הקיצונים", כתבה המפלגה בטוויטר שאמנם הצהירה כי "אנחנו מתנגדים לפסילת רשימות", אך הוסיפה: "נשאיר לרוב רובו של הציבור הלאומי, הממלכתי והשפוי לבוא בחשבון עם סמוטריץ' וחבריו שמסכנים את המחנה הלאומי. המבחן המעשה יש לסמוטריץ' עוד הרבה מאוד מה ללמוד מכחלון. אצלנו הדאגה לארץ ישראל היא במעשים ולא בברבורים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו