"בני אמר לנו שאין סיבה לסחטנות, אנחנו מאמינים לו": בכיר מפלגת "כחול לבן", רא"ל במיל' גבי אשכנזי, התייחס אמש (שישי) לפרשת הטלפון הפרוץ של יו"ר המפלגה גנץ ואמר שעיתוי חשיפת הפרשה, פחות מחודש לפני הבחירות - הוא כלל איננו מקרי.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"זה לא מקרי שזה קרה עכשיו", אמר אשכנזי, "במקום לדבר על המצב הביטחוני בעזה - אנחנו מדברים על הטלפון של בני. שר הביטחון נתניהו היה צריך לרדת היום לעוטף עזה ולתת לתושבים תשובות. אני מכיר את בני עשרות שנים. כשבני מסתכל לנו בעיניים ואומר לנו שאין סחטנות - אין לי סיבה שלא להאמין לו".

עוד הוסיף אשכנזי כי "אם ראש הממשלה מודאג בנושא הסייבר - הוא היה צריך להורות על חקירה שתבדוק ותרד לשורש העניין. איך זה קרה ולאן זה יצא ואם היו חומרים ביטחוניים - אם כי במקרה הזה לא היו".

מפלגת כחול לבן (צילום: החדשות)
זעם בכחול לבן? "דיברנו כמו תמיד" | צילום: החדשות

אשכנזי התייחס גם לדיווחים לפיהם הוא וחבריו להנהגה, משה (בוגי) יעלון ויאיר לפיד, התרעמו על כך שגנץ לא שיתף אותם במידע - שהגיע לידיו כבר לפני מספר שבועות, ושמעו על הפרשה רק מהתקשורת: "אני יודע על זה מאתמול, בני עדכן אותנו. זה דבר שקרה בשנה שעברה, לא היה שום דבר רלוונטי לעדכן אותנו. הבוקר התכנסנו ברביעייה, לא הייתה התרעמות. התכסנו ודיברנו כמו שאנחנו עושים כל יום".

בתגובה לדברים, אמר חבר הליכוד ח"כ אבי דיכטר, כי לראש הממשלה נתניהו אין כל אחריות לפרסום פרטי הפרשה: "סוג כזה של מידע לא מגיע לראש הממשלה, כיהנתי כראש השב"כ ואני יודע לומר את זה. האירוע הזה, של חדירה לסלולר של אדם שהוא הרבה שנים אדם פרטי, יש אנשים לא מעטים של מערך הסייבר שעוסקים בסוגיה הזו. יחליט ראש שב"כ אם לחקור איך הגיע האירוע הזה לכדי חדירה אירנית".

גנץ על הפרשה: "זו רכילות זולה, מישהו עושה ספין"  

אתמול התייחס יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לפרשת הטלפון שלו שנפרץ על ידי גורמים אירניים - פרשה שנחשפה שלשום לראשונה בחדשות ואמר: "איני מתכוון להתייחס לרכילות זולה". "אנחנו נמצאים באירוע ביטחוני מתמשך ובדרך של האירוע הזה ובמציאות שבה אנו נמצאים, מישהו ממציא סיפור פוליטי הזוי לחלוטין", הסביר גנץ בהתייחסו לחשיפה כי האירנים פרצו למכשיר הסלולרי שלו. "אני לא מתכוון ללכת למקום הלא ביטחוני ולדבר על הנושא הרכילותי".

גנץ אמר כי יש כאן שני אירועים: "יש לנו מלחמה על הבית ויש לנו מאבק על הדמוקרטיה ועל האתיקה. אני לא חושב שבני גנץ זה הסיפור. אין כלום. זו סתם חטטנות לא אתית של האנשים שמתמודדים מולי, שהאתיות שלהם ברצפה". הרמטכ"ל לשעבר הסביר שלמרות שכל תכולת מכשירו נמצאת בידיים אירניות, אין מדובר בבעיה ביטחונית והדגיש: "אני לא נתון לסחיטה בשום פנים ואופן אני חוזר ומפציר בכם: מישהו עושה לכם ספין ואתם נופלים בזה".

"למה שמילצ'ן ימציא דבר כזה?" (צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
בליכוד טוענים: "לנתניהו אין קשר לזה" | צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

במהלך מסיבת העיתונאים שנערכה בנחל עוז, בה התייחס גנץ לפרשה, הוא סירב לענות לשאלות כל הכתבים בנוגע לתוכנם של החומרים שהיו קיימים על מכשיר הטלפון שלו וגם לשאלתו של כתב "הארץ", חיים לוינסון, האם היה מדובר ברומן שהסתיר לכאורה.  

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו