הקמפיין שגרם למפקד חיל האוויר לשעבר, אלוף (במיל') אמיר אשל, לשבור שתיקה: לאחר שפרסם הבוקר טור אישי חריף שבו תקף בעיתון ידיעות אחרונות את השמועות שהפיצו על מצבו הנפשי של בני גנץ, אשל התארח הערב (ראשון) ב"שש עם עודד בן עמי" ותיאר את התחושות הקשות שעוברות עליו בימים האחרונים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"אני לא איש פוליטי ואני לא באתי לומר אמירות פוליטיות", פתח את דבריו. "אני חושב שבעת האחרונה נשברו פה שיאי שפל חדשים בשיח שהמיקוד שלו הוא בהכפשה של מי שתרם את כל חייו הבוגרים לביטחון מדינת ישראל, זה בני גנץ. זו סוגיה אחת - השנייה, שהיא לא פחות כבדה: יש פה פגיעה במוסד הרמטכ"ל - שזה לב לבו של הביטחון הישראלי, סמל העוצמה הישראלית ולדבר הזה יש משמעויות".

"מוסד הרמטכ"ל והרמטכ"ל - לא משנה מה שמו - מבטא את העוצמה כפי שאמרתי - בידי האיש הזה אני מפקידים את הבנים והבנות שלנו", הוסיף. "היעלה על הדעת שממשלת ישראל ממנה איש לא שפוי לתפקיד כזה?".

אשל: בחרתי להביא זווית שלא מוכרת לציבור

אשל, שבאופן מסורתי נמנע מלהתראיין לתקשורת, הדגיש כי החליט להשמיע את דעתו במנותק מדעתו הפוליטית: "זה ממש לא משנה איזה פתק ישימו בקלפי - אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו במראה ולשאול את עצמנו אם אנחנו אוהבים את מה שאנחנו רואים, את מה שאנחנו שומעים ומשמיעים. יש לזה מחיר. מי שחושב שאין לזה מחיר - בעבור הישגים כאלה ואחרים קצרי טווח - אנחנו נשלם את המחירים בטווח הארוך כי לכנות רמטכ"ל לא שפוי פוגע בעוצמה הישראלית או תורם לה? פוגע, בוודאי שפוגע".

לאחר מכן הסביר מפקד חיל האוויר לשעבר כי "הייתה לי הזכות וההזדמנות לפקד על מבצעים מאוד מורכבים שאת ההחלטות לגבי הקיום שלהם החליט הרמטכ"ל ובסופו של דבר ראש ממשלת ישראל והקבינט... ובהקשר הזה מבצעים מורכבים מאוד - חלקם מעבר לדימיון - אלו הם רגעי האמת שאתה יושב שם בבור, שהמטוסים והטייסים בדרך לתקיפת המטרות, שהמרחק בין הצלחה לכישלון הוא כחוט השערה - שם מוסרות כל המסכות. אין הגנות. אתה רואה בעיניים את מי שאתה עובד איתו, את מי שנמצא לצדך - ואני בחרתי להביא את זווית הראייה הייחודית הזאת שאיננה מוכרת לציבור".

"בני גנץ התנהל ומתנהל באופן מאוד מקצועי, מאוד מכובד, באופן כזה שמקבלי ההחלטות זה לא הוא - זה הדרג המדיני. ובהרמוניה שהוא פעל עם הדרג המדיני באות המערכה בצפון שהאיצה מתחילת 2013 הייתה הרמוניה מופלאה בעיניי, והוא הצליח לשכנע ואני כולי הערכה למי שקיבל את ההחלטות המאוד מורכבות האלה - ראש הממשלה והקבינט - וביחד שינו את נקודת העבודה בצפון עם תרומה משמעותית מאוד, גם בהווה וגם לעשרות שנים קדימה".

לאחר מכן התבקש השר צחי הנגבי מהליכוד, שהתראיין לפני אשל בתוכנית, להתייחס לדברים של מפקד חיל האוויר לשעבר, וזה מצדו בחר לתקוף את הבקשה לאחר שהסביר כי לדעתו "בני גנץ הוא איש שפוי": "באתי לשבת פה ואני לא אקשיב מבלי שאשל את אמיר, שהוא ידיד שלי הרבה שנים, שאלה שאתה היית צריך לשאול". אשל מצדו סרב להשיב לשאלה אם הוא מגנה את הטענות של יו"ר כחול לבן שנתניהו הנחה את הרוסים לפרוץ לו לטלפון ושנתניהו רוצה לרצוח אותו: "אתה לא תכניס אותי לפוליטיקה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו