כחול לבן במסר לראש הממשלה
נתניהו, לפיד וגנץ | צילום: פלאש 90/ תומר ניוברג, קובי ריכטר/TPS, חדשות

סערת רותם סלע מוצאת את עצמה ביומיים האחרונים בלב מערכת הבחירות, וגוררת תגובות חריפות מכל רחבי המפה הפוליטית. בתגובה לציוץ של בנו של ראש הממשלה נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין שהתייחס לסערה, בכחול לבן פרסמו הערב (שני) הודעה חריפה נגד יאיר נתניהו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"לאורך הקמפיין הקפדנו לשמור על כבודה של משפחת נתניהו, אבל אנחנו קוראים עכשיו למר בנימין נתניהו, שלוט בפיו ובמקלדתו של בנך יאיר", כתבו בכחול לבן בפנייה מפורשת לראש הממשלה. "ההסתה שלכם כלפי נשיא המדינה של כולנו חוצה כל גבול אפשרי. ישראל לפני הכל לא משפחת נתניהו לפני הכל".

הביקורת של כחול לבן מגיעה במענה לדברים שכתב נתניהו הבן בטוויטר, בתגובה לציוץ של הנשיא ריבלין שתקף את השיח ה"בלתי מתקבל על הדעת נגד אזרחי ישראל הערבים". בעקבות הגינוי של הנשיא, נתניהו כתב: "זה הכל כי בני עמך בחרו בטרור. מה אתה מתפלא".

הציוץ של יאיר נתניהו נגד הנשיא ריבלין
הציוץ של יאיר נתניהו נגד הנשיא ריבלין | צילום: צילום מסך מתוך טוויטר, חדשות

בהמשך לתגובת מפלגתו, מספר 9 ברשימת כחול לבן, יועז הנדל, כתב לבנו של ראש הממשלה: "בושה. תעשה עם עצמך משהו". נתניהו לא נותר חייב והשיב: "או באמת רק אתה היית חסר. השפוט של נוני מוזס. המגדלור המוסרי שהרג ילדה בת 10 ויצא מזה בלי כלום!".

נתניהו ככל הנראה התכוון לאירוע מספטמבר 1967 שבו נוני מוזס, אז בן 14, נהג ברכבו של אביו והיה מעורב בתאונה שבה נהרגה ילדה בת 10 בשם רחל שבי. נוח מוזס, אביו של נוני, שהיה אז העורך האחראי של "ידיעות אחרונות", הורשע בגרימת מוות ברשלנות וריצה עונש מאסר של חמישה חודשים.

יאיר נתניהו
יאיר נתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

עוד כתב נתניהו: "חבר מפלגתו של גבי אשכנזי שפעל כראש מאפיה בזמן שהיה רמטכ"ל! חבר המפלגה שהדרך היחידה שלה להגיע לשלטון זה לעשות קואליציה עם מרצ והמפלגות הערביות (אין לכם 61 בלי זה) לא ידעתי שעלה תאנה מדבר".

בהמשך נתניהו כתב בדף הפייסבוק שלו: "ימנים יקרים לתשומת ליבכם! אם מפלגת החונטה הקומוניסטית של הגנרלים השמאלנים עולה לשלטון, אתם יכולים לשכוח מהמושג שנקרא חופש ביטוי! כל פוסט עם ביקורת פוליטית כלפי ראש הממשלה גנץ/לפיד יוכל להוביל לחקירה במשטרה ומאסר! ראו הוזהרתם!".

ריבלין: אין ולא יהיו אזרחים סוג ב'

מוקדם יותר היום תקף ריבלין את השיח הפוליטי נגד המפלגות הערביות ונגד האפשרות לצרפן לקואליציה עתידית, ואמר כי מדובר בהתנהלות "בלתי מתקבלת על הדעת". ריבלין ציין כי הוא לא מאמין שישנן מפלגות "שוויתרו על דמותה של ישראל כיהודית ודמוקרטית" והדגיש כי "בישראל יש שוויון מוחלט לכל האזרחים - אין ולא יהיו סוג ב' ומצביעים סוג' ב'".

הטריגר לקמפיין. רותם סלע
רותם סלע | צילום: צילום מסך מתוך הכוכב הבא, חדשות

את הדברים אמר ריבלין בכנס שהתקיים במכון טרומן בשיתוף האוניברסיטה העברית לציון 40 שנה לשלום עם מצרים, על רקע המסרים של חברי הליכוד שמזהירים מפני הצבעה למפלגת כחול לבן, וזאת בטענה ש"גנץ יקים ממשלה עם גוש חוסם של הערבים".

במוצ"ש התייחסה השחקנית והמגישה רותם סלע לריאיון שקיימה רינה מצליח עם השרה מירי רגב ב"פגוש את העיתונות" והביעה זעם על השימוש במסרים נגד אזרחי ישראל הערבים בלי תגובה נגדית. "מירי רגב יושבת ומסבירה לרינה מצליח שהציבור צריך להיזהר כי במידה ובני גנץ ייבחר הוא יהיה חייב להקים ממשלה עם הערבים. רינה מצליח שותקת", כתבה סלע. "ואני שואלת את עצמי, למה רינה לא שואלת אותה בתדהמה - ומה הבעיה עם הערבים?

הנשיא ריבלין, ארכיון
נשיא המדינה ראובן ריבלין | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"ריבונו של עולם, ישנם גם אזרחים ערבים במדינה. מתי לעזאזל מישהו בממשלה הזו ישדר לציבור שישראל היא מדינת כלל אזרחיה, וכל בני האדם נולדו שווים. וגם הערבים רחמנא ליצלן הם בני אדם. וגם הדרוזים. וגם ההומואים אגב והלסביות וגם....שוק.. השמאלנים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו