מסע בחירות בקריית טבעון: 11 ימים לבחירות, אמנון אברמוביץ' ודני קושמרו ממשיכים במסע בין ערים שונות ברחבי הארץ כדי לשמוע מה חושבים התושבים ולמי הם מתכוונים להעניק את קולם ב-9 באפריל. והפעם - קריית טבעון, העיר שבה בבחירות הקודמות קיבל גוש המרכז-שמאל 84 מנדטים. אז האם משהו שם השתנה?

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

משיחות עם צעירי וותיקי העיר כאחד, נראה שלא הרבה: רובם המכריע עדיין מתכוונים להצביע "העבודה" או "מרצ". אחת מהם היא שרון גלזברג שמספרת: "קצת קשה לי עם מה שקרה במרצ אבל כנראה שלא תהיה ברירה אלא להישאר".

גם תומר שטיינהאור, שחקן נבחרת ישראל בכדורסל בעבר ותושב קריית טבעון בהווה נמצא במחנה השמאל: "אני סוחב את העצבים עוד מ-1995, מרצח רבין" הוא מספר.

"בשנים האחרונות אני מרגיש שזה חוזר לשנים שהיו, לאווירה הזאת העוינת, לפילוג בעם. הרי אם השמאל היה עכשיו בשלטון והיה מה שקורה בעזה ובשטחים - היו פה הפגנות והשמצות והיו עושים דברים איומים אבל הימין בשלטון - אז לא תעשה כלום? אתה מאשים את השמאל, את הצד השני עכשיו במה שקורה? הרי אתה כבר עשר שנים שולט".

גם כחול-לבן זוכה לתמיכה לא מבוטלת מצד התושבים. נילי יהושע, יו"ר מטה כחול-לבן קרית טבעון טוענת: "צריך שינוי, צריך ממשלה שתסתכל על העתיד, על הילדים שלנו, לא רק על עצמה. רק רואים את הקדנציה האחרונה - לא עובדים בשבילנו. עבדו או בשביל החרדים או בשביל חוקים לשמור על נתניהו מבתי המשפט ויש הרגשה שצריך שינוי, צריך תקווה וצריך להפסיק לריב בינינו. אני חושבת שאנחנו נהיה המפלגה הגדולה ביותר בטבעון".

ובכל זאת, יש גם מי שהולך נגד הזרם: "ביבי, רק ביבי, יש לך מישהו אחר?", אומר דוד בן שמעון, יליד קריית טבעון. משה (מוסא) מצליח, לשעבר יו"ר סניף הליכוד בקרית טבעון מוסיף: "אני מבין שביבי פשוט עכשיו נמצא במצב שהוא מנסה להגן על עצמו. אני אגיד לך דבר מאוד יפה - העניים עומדים לצידו של אלוהים ואלוהים עומד לצידם של העשירים. אנחנו בוחרים בליכוד לא מאהבת מרדכי, אלא משנאת המן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו