חוגגת עם צלחת אליפות
אלונה ברקת מצטרפת לימין החדש? | צילום: Roy Alima/Flash90, חדשות

עוזבת את הכדורגל: בעלי הפועל באר שבע אלונה ברקת, מצטרפת לרשימת "הימין החדש" בראשות בנט ושקד, כך פרסם לראשונה הבוקר (חמישי) גולן חזני ב"כלכליסט". ברקת, גיסתו של ראש עיריית י-ם לשעבר ומועמד הליכוד לכנסת ניר ברקת, תוצב במקום השלישי והבכיר ברשימה אחרי שר החינוך ושרת המשפטים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי הדיווח, השניים פנו לברקת והציעו לה להצטרף למקום ריאלי ברשימה. ברקת בתגובה ענתה בחיוב וצפויה להיכנס לחיים הפוליטיים לקראת הבחירות הכלליות הקרובות לכנסת. היא תקיים מסיבת עיתונאים באיצטדיון "טרנר" בשעה 13:00 אך היא אינה צפויה להתייחס לנושאים פוליטיים. בשעה 16:00 תקיים ברקת מסיבת עיתונאים עם המפלגה בתל אביב.

ב"כלכליסט" מדווחים כי במפלגה המתינו לתוצאות הפריימריז בליכוד כדי לצאת בהכרזה על צירופה של ברקת. זאת, למרות שהסיכום על כך הושג כבר לפני מספר ימים.

שידור ישיר ממסיבת העיתונאים של הימין החדש
תכנס מסיבת עיתונאים בטרנר, ארכיון | צילום: דני מרון, פלאש 90, חדשות

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה הבוקר לדיווח בריאיון לגל"צ ומסרה כי במפלגה מדברים עם מספר דמויות על הצטרפות, כולל מרים פרץ. "כשאנשים מצטרפים למפלגה צריך לראות שהם תואמים את העמדות והדעות", אמרה. "במפלגה שלנו צריך בסיס אידאולוגי משותף, בניגוד לגנץ אצלו כולם חושבים אחרת בכל מני תחומים". שקד סירבה לאשר את הדיווח על הצטרפות ברקת לרשימה.

יחזרו לשתף פעולה?
ראשי "הימין החדש", בנט ושקד | צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות

מירי רגב התייחסה גם היא לדיווחים על הצטרפות של אלונה ברקת למערכת הפוליטית תחת מפלגת "הימין החדש". "מאחלת לה בהצלחה גדולה, אלונה היא אישה נהדרת ואני מברכת את איילת ובנט והצליחו להביא מזרחית מעולם הכדורגל", אמרה שרת הספורט. "מקווה שלא יעשו לה את מה שעשו לאלי אוחנה". רגב הבהירה שברקת תצטרך לפרוש מניהול הפועל באר שבע אם תחליט להיכנס לפוליטיקה: "מי שמצטרף, צריך להיות כזה שאין לו מניע כזה או אחר".

ברקת רכשה את הפועל באר שבע בשנת 2007 ובשלוש השנים האחרונות זכתה עמה בשלוש זכיות רצופות באליפות המדינה בכדורגל. מעבר לעיסוקיה, ברקת היא גם רעייתו של אלי ברקת, יזם הייטק ומבעלי בית ההשקעות "מיטב דש" - אחיו של ניר ברקת. ברקת נכנס אתמול באופן רשמי לעשירייה הראשונה ברשימת הליכוד לכנסת ועשוי לפגוש שם את גיסתו.

היום: גנץ יפרסם לראשונה שמות ברשימת "חוסן לישראל"

מפלגת "חוסן לישראל" בראשות בני גנץ הודיעה כי היא מתכוונת לפרסם היום - לראשונה מאז תחילת הקמפיין - שמות רבים של מועמדים ברשימת המפלגה. ככל הידוע בשלב זה, צפוי להיות ייצוג רחב של נשים ברשימה, אולי בתגובה לליכוד ששיבץ שלוש נשים בלבד ב-20 המקומות הראשונים.

יחשוף חלק מהרשימה, בני גנץ
יחשוף חלק מהרשימה, בני גנץ | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

שתיים מהמועמדות צפויות להיות אשת הטלוויזיה מיקי חיימוביץ' ואורית פרקש-הכהן, יו"ר רשות החשמל לשעבר שהתנגדה לחלק ממהלכי ישראל בתחום הגז. שמות נוספים שעלו כאופציות להצטרף לרשימה היא ענבר גיטי מתנועת "אחריי" ויו"ר התאחדות הסטודנטים רם שפע.