יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה על העמדת ראש הממשלה לדין בכפוף לשימוע כי לא ישב עם נתניהו בממשלה, אך בהקלטות משיחות סגורות עם יועציו שנחשפו הערב (שני) בהחדשות 13, גנץ מציין כי ישיבה בממשלת הליכוד עדיין נמצאת על השולחן.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הערב עם פרסום המלצות היועמ"ש ובנסיבות שנוצרו, ישיבה עם בנימין נתניהו איננה עומדת על הפרק", אמר גנץ בנאום אחרי פרסום ההחלטה. יו"ר כחול לבן הסביר בהקלטות למה בחר בצמד המילים 'בנסיבות שנוצרו'. "בחרתי את צמד המילים בשביל לא עד הסוף לסגור את הדלת ולנעול אותה, אלא היא תהיה סגורה, לא נעולה", אמר בשיחה הסגורה.

גנץ נגד נתניהו (צילום: פלאש 90, חדשות)
"החיים דינאמיים". גנץ | צילום: פלאש 90, חדשות

גנץ הסביר למקורביו כי ייתכן שהנסיבות ישתנו ולכן הוא רוצה להשאיר פתח לישיבה עם נתניהו: "עכשיו כמו שראינו, החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות", אמר. "טראמפ יגיש תוכנית, יקרו דברים, אני אנצח טראמפ יגיש תוכניות. טוב, מה עכשיו?".

בהקלטות גנץ גם ציין כי יהיה מוכן להיענות לדרישות המפלגות החרדיות על מנת לשבת איתם בקואליציה. "על מה אנחנו מדברים? (נתניהו) פשוט מכר את המדינה!", אמר ליועציו. "עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי, אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה, ואני לא אמכור את נשמתי ולא אעשה קואליציה עם החרדים?".

שר האוצר כחלון (צילום: הדס פארוש, פלאש 90)
על כחלון: "בשנה הבאה הקטסטרופה" | צילום: הדס פארוש, פלאש 90

"אני שולח לכם דף ריק, חתום למטה 'בני גנץ'. שני שליש דף שלכם תמלאו מה שאתם רוצים", אמר בפנייה למפלגות החרדיות. "תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה".

גנץ גם ביקר בחריפות את התנהלותו של שר האוצר משה כחלון. "אני יושב עם אנשי אוצר, אני יושב עם אנשי תקציבים, אני יודע מה קורה, בשנה הבאה הקטסטרופה", אמר. "כחלון לא רוצה להחליף את עצמו. כחלון לא רוצה להיות שר האוצר שמחליף את כחלון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו