"אין ספק שגנץ יהיה ראש ממשלה מצוין" (צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות)
בני גנץ | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

"כמה אטימות יכולה להיות במדינה": תגובתם של משפחות הנופלים של חללי שיירת הל"ה, שקבריהם נראים ברקע הסרטון הפוליטי של מפלגת "הליכוד", התפרסמה הבוקר (רביעי) ב"ידיעות אחרונות". קרובי המשפחה הגיבו לסערה סביב השימוש השערורייתי בזכר יקיריהם שנפלו, וסיפרו על התחושות הקשות, הכאב, הכעס והאכזבה. 

 כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

עו"ד נילי אגוזי, בת אלמנתו של יוסף קופלר ז"ל שהיה אחד מנופלי הל"ה, סיפרה כי היא לא רצתה לצער את אמה עם הידיעה על הסרטון ומקווה כי היא לא ראתה אותו. "שאלתי את עצמי כמה אטימות יכולה להיות במדינה הזו", אמרה.

"פגיעה באמון הציבור", נתניהו מאשים (צילום: עומר נויברג, פלאש 90, חדשות)
"טעות עריכה מצערת". נתניהו | צילום: עומר נויברג, פלאש 90, חדשות

אגוזי והוסיפה כי שיירת הל"ה הייתה קבוצה של אנשים שונים ומגוונים שנלחמו יחד ונפלו יחד: "לכן להפוך את הנושא הזה למקור פילוג בשביל תעמולת בחירות זוועתית, עם כל התמונות מהפיגועים, זה כל-כך מצער אותי".

אלכסנדר דורון, אחיינו של אלכסנדר שוני ז"ל שנפל גם הוא בשיירה, אמר כי הוא הזדעזע לראות את השימוש הפוליטי באנשים שהקריבו את חייהם עבור המדינה. "אם אכן הדבר קיבל את אישור ראש הממשלה, זה מצביע על שיקול דעת פגום, והוא צריך להתנצל", אמר והוסיף: "התחושה היא של חילול הנופלים".

ציוץ התגובה של עברי (צילום: חדשות)
ציוץ התגובה של עברי | צילום: חדשות

אורי קושניר, שמשמש כיום כיו"ר עמותת משפחות הל"ה ושכל את אחיו טוביה קושניר ז"ל שנפל בשיירה, תיאר גם הוא את הזעזוע העמוק מהסרטון. "לראות את החלקה הזו בקמפיין פוליטי זו בושה. זו פגיעה קשה בזכרונו של אחי ושל שאר הנופלים", אמר. אורי הוסיף כי הר הרצל הוא מקום מקודש לכל העם שאמור לאחד אותו, "להכניס לשם פוליטיקה זו פלגנות, הרגשתי אגרוף בבטן", תיאר אורי.

זמן קצר אחרי שידור הסרטון המדובר בערוץ "הליכוד טי.וי.", המערכת הפוליטית סערה בעקבות השימוש בקברים של חללי צה"ל בתשדיר, כשברקע המשפט "גנץ זה שמאל ושמאל זה מסוכן".
במפלגת "כחול-לבן" גינו את הדברים וקראו לראש הממשלה להתנצל בפני המשפחות השכולות ופוליטיקאים נוספים יצאו בהאשמות נגד נתניהו וגינו את הסרטון. לאחר השידור נתניהו פרסם שתי תגובות בהפרש של חצי שעה, הורה למחוק את הסרטון והשעה את האחראים על השידור ובהם המציג, העיתונאי אבישי עברי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו