חברי הכנסת ברושי ובר פורשים מהעבודה
חברי הכנסת ברושי ובר פורשים מהעבודה | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

גל נטישה במפלגת העבודה נמשך: חברי הכנסת חיליק בר ואיתן ברושי הודיעו הערב (רביעי) כי הם פורשים מהתמודדות בפריימריז הקרובים של המפלגה לכנסת ה-21. פרישתם מגיעה שעות ספורות אחרי שחברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין פרסמה הודעה דומה מטעמה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בר, שהיה מזכ"ל המפלגה במשך שבע שנים, לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת מסיבות אידיאולוגיות. הוא נכנס לפוליטיקה בעקבות רצח רבין כשהוא נושא דגל אחד - פתרון שתי מדינות לשני עמים. אלא שבהמשך מצא את עצמו במפלגה שב-2013 עסקה בעובדי קבלן וב-2015 עסקה בסייעת השלישית.

"לאחר התלבטות לא קלה, החלטתי שלא אתמודד בפריימריז הקרובים לרשימת מפלגת העבודה לכנסת", הודיע ח"כ בר. "אינני עוזב את המפלגה, או את החיים הציבוריים, להיפך. אני נשאר במפלגה, וכמו מילדותי ועד היום, אתגייס למען הצלחת המפלגה בכל הכח בבחירות הקרובות".

כעת צפוי בר להקים ארגון על-מפלגתי שינסה להביא לקידום פתרון את הסכסוך עם הפלסטינים, בין אם בהסדר שלום ובין אם בהיפרדות. "בשבועות האחרונים, יחד עם עוד אנשים מופלאים, אני עמל על הקמת ארגון שבמסגרתו אצא למסע אישי וציבורי, ואיאבק על ליבה של החברה הישראלית, למען הנפת הדגל המדיני הנטוש, וקידום פתרון הסכסוך במסגרת 'פתרון שתי המדינות'. מבחינתי זהו מאבק על הבית, על העתיד שלנו, על החיים עצמם", הסביר בר.

הח
ח"כ איילת נחמיאס ורבין | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

גם ברושי הודיע כי החליט שלא להתמודד בפריימריז כנציג מחוז הקיבוצים, מסיבות רפואיות. "מאז ומתמיד אני חבר מפלגת העבודה. תמיד הייתי נאמן לדרכה ולערכיה", אמר ברושי. "מצבה הנוכחי של מפלגת העבודה מדאיג אותי מאוד ויש חשש האם היא תוכל לחזור להנהגת המדינה".

לפני כחצי שנה עלה שמו של ברושי לכותרות בעקבות התקרית שבה נגע בישבנה של חברת הכנסת נחמיאס-ורבין במהלך אירוע של המפלגה. בעקבות פרסום התקרית יו"ר המפלגה אבי גבאי השעה את ברושי ללא שימוע וכינה אותו "עבריין מין", ובתגובה, ברושי הגיש תביעת לשון הרע נגד גבאי בסכום של 300 אלף שקלים.

ברושי התייחס לתביעה בהודעת הפרישה שלו ואמר כי "אינני יכול להתעלם מהתבטאויותיו הקשות והבלתי אחראיות של יו"ר המפלגה כלפיי, התבטאויות אשר בגינן השופט מתח עליו ביקורת קשה בדיון המקדמי שנערך בבית המשפט במסגרת תביעת הדיבה שהגשתי נגדו".