58 ימים לבחירות: כל ההתפתחויות והעדכונים
58 ימים לבחירות: כל ההתפתחויות | צילום: חדשות

10 יום לסגירת הרשימות לבחירות - ומתגלעים קשיים בדרך לחיבורים - גם מימין וגם משמאל: למרות ההערכה שהליכוד יידרש להתחבר, גם ברגע האחרון, בתגובה לריצה משותפת של גנץ, לפיד ואשכנזי - לחדשות נודע שהאפשרות הזאת בכלל לא קיימת כרגע, מבחינה פרוצדורלית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

לפני כמה שנים התחייב ראש הממשלה נתניהו, במה שנקבע כבר בתקנון הליכוד, שכל חיבור לפני בחירות כלליות יובא לאישור המפלגה שבועיים לפני המועד האחרון לסגירת הרשימות - כלומר שלכאורה המועד הזה פקע. על פניו נתניהו גם יכול לנצל את שלושת השיריונים שיש לו ברשימת הליכוד כדי להתחבר לבית היהודי וכך לעקוף את הסעיף הבעייתי.

נתניהו לפרץ: חיבור בינינו לא מוסיף | צילום: פלאש 90, חדשות

אבל למרות האפשרות הזו נתניהו התקשר ליו"ר הבית היהודי הטרי, הרב רפי פרץ, ואמר לו שסקרים פנימיים מעלים שהמהלך לא מוסיף קולות ולכן הוא גם לא ייצא לפועל. על כן, פרץ ככל הנראה יתאחד עם האיחוד הלאומי ועם עוצמה לישראל.

גם במחנה המרכז-שמאל לא ששים לחיבורים, לפחות לא בשלב זה: יו"ר גשר, אורלי לוי-אבוקסיס, הודיעה לבני גנץ שמבחינתה המשא ומתן ביניהם תם. זאת ככל הנראה בשל פער עקרוני גדול בין השניים.

לקראת חיבור, שבינתיים מוכחש
לוי הודיעה לגנץ: לא מוכנה לחיבור | צילום: פלאש 90, חדשות

מחר יתקיימו הפריימריז במפלגת העבודה, ועל רקע הסקרים שחוזים למפלגה צלילה, פעיליה קוראים להתחבר עם מרצ, אפשרות שיושב הראש אבי גבאי לא שש לקבל. "אין באמת הרבה הבדלים בין שתי המפלגות לאורך השנים, אבל זה ויכוח ארוך בתוך מפלגת העבודה - כרגע זה צו השעה", סיכם יו"ר המשמרת הצעירה במפלגה, תומר פינס.

גם בגוש החרדי לא ממהרים לחיבורים: יו"ר ש"ס אריה דרעי הבהיר אמש באירוע רשמי של המפלגה שאין בכוונתו לאחד כוחות עם "יהדות התורה" לרשימה משותפת, אולם הצהיר כי "נעבוד בשיתוף פעולה מלא, נהיה בלוק אחד במשא ומתן, נעשה ביחד את קווי היסוד ונשיג את כל ההישגים – נשמור על צביונה היהודי של מדינת ישראל".

"ש"ס למזרחים, אשכנזים ליהדות התורה" | צילום: החדשות‎

"אני פונה כאן לידידיי, יעקב ליצמן ומשה גפני – היות ומטרתנו להגדיל את כוחן של המפלגות החרדיות, בואו נכנס מייד אחרי הגשת הרשימות את המועצות של גדולי התורה, שיצאו יחד בקריאת קודש לכל הציבור הדתי בישראל, ללא יוצא מן הכלל, להצביע אך ורק למפלגות החרדיות: ש"ס ויהדות התורה", אמר דרעי. "הספרדים, ללא יוצא מן הכלל, יצביעו לש"ס; האשכנזים, ללא יוצא מן הכלל, יצביעו ליהדות התורה. זו האחדות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו