"ביקורת על האיחוד - אבסורד" (צילום: מרים אלסטור, יונתן זינדל / פלאש 90, חדשות)
איחוד לקראת הגשת הרשימות? | צילום: מרים אלסטור, יונתן זינדל / פלאש 90, חדשות

על רקע הפיצוץ במשא ומתן לחיבורים בימין והמגעים שנמשכים בין חוסן לישראל ליש עתיד, בנימין נתניהו קרא אמש (שלישי) לראשי הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית: "אם לא תתאחדו, לא תעברו את אחוז החסימה, גוש הימין יפסיד וגנץ יקים ממשלת שמאל בתמיכת המפלגות הערביות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

עוד אמר נתניהו בהודעה שפרסם למפלגות הימין: "מצביעי הימין מצפים מכם לגלות אחריות ולהתאחד. אל תאכזבו אותם ואל תסכנו את ארץ ישראל". את הדברים אמר נתניהו שעות ספורות לאחר שאנשי עוצמה יהודית סירבו לקבל את מקומות 5 ו-8 ברשימת הבית היהודי עם התחייבות להפעלת החוק הנורבגי. נציגי המפלגה דרשו את מקומות 5 ו-7 או 4 ו-8. בעוצמה יהודית טענו שהנהגת המפלגה הופיעה בהרכב מלא "לפגישה המכרעת" בעוד שרפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' לא הגיעו, וזאת למרות ההבטחות שניתנו בנושא.

"התפשרנו והתפשרנו, הרבה לפנים משורת הדין, אולם בבית היהודי ובאיחוד הלאומי לא חפצים באיחוד ובניצחון הימין בבחירות, ומעדיפים להסתכן בהקמת ממשלת שמאל שתביא את אוסלו ב'", נמסר מעוצמה יהודית. "עוצמה יהודית ערוכה היטב לריצה עצמאית לבחירות, ותהווה רשימה חזקה שתהיה הפתעת הבחירות".

מרים אלסטר, פלאש 90 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
לא נכחו בפגישה. רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

פחות משתי יממות לסגירת הרשימות, וגם במחנה המרכז-שמאל לא מוותרים על הניסיונות לחיבורים. בכנס הצגת רשימת חוסן לישראל נאם יו"ר המפלגה בני גנץ ובסוף דבריו התחייב: "מיד בסיום הכנס אתקשר לחברי יאיר לפיד, ואציע לו להיפגש עוד הערב, להניח כל שיקול אחר בצד וביחד להציב את ישראל לפני הכול. ראבאק, על ויכוחים של סידור עבודה לא מחלישים את ההזדמנות לשינוי היסטורי! בואו נתעלה, נתאחד - וננצח!". יו"ר יש עתיד לפיד הגיב לדברים ומסר: "כפי שאמרתי אתמול על הבמה נהפוך כל אבן, נעשה הכל כדי לא להחמיץ הזדמנות היסטורית להחלפת השלטון".

גנץ פנה הערב גם ישירות אל ראש הממשלה ואמר: "בנימין נתניהו, עבדתי איתך כתף אל כתף. ביחד עם משה בוגי יעלון חברי ושותפי לדרך ניהלנו את מבצע צוק איתן שהביא שלוש שנים וחצי של שקט לדרום; יחד ניהנלנו אינספור מבצעים עלומים שהקנו לישראל ביטחון ויציבות. אני מכיר מקרוב את יכולותייך ומוקיר את תרומתך למדינת ישראל - אך אני גם מכיר היטב את חולשותייך".

"כאשר אני שכבתי בתעלות הבוץ עם חיילי בלילות החורף הקפואים, אתה עזבת את ישראל לארה"ב, עזבת את ישראל כדי ללמוד אנגלית ולתרגל אותה במסיבות קוקטייל מפוארות; בימים בהם פיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסכנים חיים במדינות אויב, אתה פילסת דרכך באומץ ובנחישות את דרכך באולפני הטלוויזיה; בלילות המתח והדריכות בהם נרדמתי לשעת שינה חטופה עם מדים ונעליים, אתה חדרת לתאי המדידה של מעצבי החליפות הטובים בעולם".

יתווסף שם נוסף? (צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות)
אירוע הצגת הרשימה של חוסן לישראל, הערב | צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות

מהליכוד נמסר בתגובה לנאום גנץ: "הבחירות הן בין ממשלת ימין בראשות נתניהו, לבין ממשלת שמאל בראשות בני גנץ. גנץ שתומך בנסיגות חד צדדיות ובהסכם הגרעין הרע עם אירן נהנה מתמיכת השמאל, אבו מאזן ואירן. בניסיון הכלכלי היחיד בחייו הוא פשט את הרגל. נתניהו היה קצין מצטיין בסיירת מטכ"ל, נפצע בקרב עם מחבלים, נלחם בהסכם הגרעין הרע עם אירן והציל את כלכלת ישראל. הבחירה בין הצלחה לכישלון ובין ימין לשמאל".

גם יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הגיב בחריפות לנאום וכתב בטוויטר: "קח גנץ יא חתיכת בדיחה ובובת גרב של משרדי פרסום!". לפוסט צירף תמונה של אביו מקבל ציון לשבח והוסיף: "בתמונה אבא שלי מקבל אות הצטיינות מהנשיא לאחר שנורה וכמעט נהרג במבצע שחרור מטוס סבנה! תתבייש לך איך אתה מדבר על קצין לוחם בסיירת מטכל שכמעט נהרג במהלך שירותו מספר פעמים! תתבייש לך איך אתה מדבר על אח שכול!".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו