יו"ר מפלגת כחול לבן והמועמד לראשות הממשלה מטעמה, בני גנץ, הגיב הבוקר (שלישי) לפרסום ההקלטות מהשיחות הסגורות, בהן הוא נשמע אומר כי ישיבה בממשלת הליכוד - עדיין נמצאת על השולחן. לדבריו, "הדברים בהקלטה נאמרו לפני שנחשפו במלואם פרטי כתבי האישום".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הרמטכ"ל לשעבר התייחס לפרסום ההקלטות ב"החדשות 13" והסביר כי אמר את הדברים לפני שנחשפו פרטי כתב האישום נגד נתניהו - "ובוודאי לפני שהתברר שקיבל 16 מיליון שקל בעסקה סיבובית על הצוללות ושיקר לציבור בנושאים ביטחוניים חמורים". גנץ הדגיש: "אני אומר, לא בהקלטה אנונימית, אלא בגלוי ובקולי: לא אשב עם נתניהו בממשלה".

אף גורם רשמי לא בקשר איתו. בנימין נתניהו (צילום: AP, חדשות)
ראש הממשלה, נתניהו | צילום: AP, חדשות

בתגובה שמסר הבוקר, הוא שוב שינה את עמדתו לגבי ישיבה בממשלה עם נתניהו, למרות שבהקלטות שפורסמו אמש הוא הסביר למקורביו כי בחר בצמד המילים "בנסיבות שנוצרו", על מנת להשאיר פתח אפשרי לישיבה בממשלה עם נתניהו. מה שמעיד שההקלטה נאמרה אחרי שפורסם כתב החשדות המלא נגד ראש הממשלה.

אמש, בהקלטות שפורסמו הסביר הרמטכ"ל לשעבר בשיחה סגורה: "בחרתי את צמד המילים בשביל לא לסגור את הדלת עד הסוף ולנעול אותה, אלא שהיא תהיה סגורה, לא נעולה". גנץ הסביר למקורביו כי ייתכן שהנסיבות ישתנו ולכן הוא רוצה להשאיר פתח לישיבה עם נתניהו: "עכשיו כמו שראינו, החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות", אמר. "טראמפ יגיש תוכנית, יקרו דברים, אני אנצח טראמפ יגיש תוכניות. טוב, מה עכשיו?".

לפני כשלושה שבועות היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע על העמדת ראש הממשלה לדין בכפוף לשימוע. אז יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר כי לא ישב איתו בממשלה. "עם פרסום המלצות היועמ"ש ובנסיבות שנוצרו, ישיבה עם בנימין נתניהו איננה עומדת על הפרק", אמר לפני כשלושה שבועות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו