כך נראית הדילמה של ערביי ישראל
"לא להרוס את ההישג הגדול באיחוד שלנו" | צילום: משרד פרסום סקטורס אל בוסתאני, חדשות

לקראת סגירת הרשימות: ראשי ארבע המפלגות הערביות נועדו אתמול (ראשון) בניסיון לגשר על הפערים ולהביא לאיחודה מחדש של הרשימה המשותפת אך, כרגע נראה שהם לא מצליחים לגשר על הפערים ביניהם. גורם שמעורב במשא ומתן לחדשות Online: "הכיוון הוא חיובי. אני מאמין שיהיה איחוד בין המפלגות הערביות". מנגד, גורמים שמקורבים ליו"ר תע"ל, אחמד טיבי, אמרו שלפי שעה הם לא רואים אפשרות לריצה משותפת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

גורם בפלג הדרומי של התנועה האסלאמית נשמע אופטימי יותר, ואמר לחדשות Online שישנה הסכמה לפיה חד"ש והתנועה האסלאמית יקבלו ארבעה מנדטים כל אחת, ואילו בל"ד ותע"ל של אחמד טיבי יקבלו שלושה מנדטים לכל מפלגה. המחלוקת, לדבריו, היא השאלה מי יעמוד בראש הרשימה, כאשר אחמד טיבי ואיימן עודה, הראשים של תע"ל וחד"ש בהתאמה, דורשים את ההובלה.

ח
ח"כ אחמד טיבי (ארכיון) | צילום: חדשות 2

ברשתות החברתיות נמתחה ביקורת חריפה על התנהלותם של חברי הכנסת הערבים בטענה שהם מפקירים את קהל בוחריהם. אנשי עסקים ואישי ציבור מהמגזר פתחו היום בקמפיין שמטרתו היא לדחוף לאיחוד שיביא, לדבריהם, להצלחה בבחירות. "אי אפשר לוותר על הכוח הזה, אסור לפצל את הקולות", אמר אחד מיוזמי הקמפיין לחדשות Online. יוזמי הקמפיין תלו שלטי חוצות שבהם נכתבה הסיסמה: "לא להרוס את ההישג הגדול באיחוד שלנו".

יו
ח"כ איימן עודה (ארכיון) | צילום: פלאש 90, חדשות

לפני כחודש וחצי הודיע חבר הכנסת אחמד טיבי על פרישה מהרשימה המשותפת יחד עם סיעת התנועה הערבית להתחדשות (תע"ל) בראשותו - צעד שלמעשה פירק את הסיעה שהייתה השלישית בגודלה בכנסת ה-20. טיבי הודיע זאת אחרי שגם חברי הכנסת חנין זועבי וג'מאל זחאלקה הודיעו על עזיבתם את הרשימה.