אבי גבאי, תמר זנדברג (צילום: חדשות)
בעבודה לא פוסלים אפשרות לאיחוד | צילום: חדשות

במפלגת העבודה דנו היום (חמישי) ברצינות בקריאה של יו"ר מרצ לאיחוד בין מפלגות השמאל. בכירי המפלגה תמכו בריצה משותפת, אךהיו"ר אבי גבאי עדיין מסתייג מהרעיון. בתום הישיבה התקשר גבאי לזנדברג ואמר לה שעל פי בדיקות שעשו, איחוד לא מוסיף מנדטים למפלגה, אך הבטיח לבצע בדיקה נוספת.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ קראה לבחון את האפשרות לאיחוד. "נוכח הסיטואציה הפוליטית החדשה שנוצרה יש לבחון ביסודיות ובמהירות אפשרות יצירת בלוק משותף עם מרצ לצורך ההתמודדות", מסרה. "סרבנות אוטומטית לכך תירשם לנו לדיראון עולם אם המצב החדש יביא חלילה למחיקת מרצ ולקריסת העבודה".

"לעצור את ההספדים". (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
תומכת באיחוד. יחימוביץ' | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

גם ח"כ עמיר פרץ קרא להסכים לאיחוד: "מתוך אחריות לאומית ואחריות למחנה השלום והצדק החברתי, עלינו לעשות כל שנדרש על מנת לממש את האפשרות לריצה ברשימה משותפת של העבודה ומרצ. יש הבדלים רבים ביננו לבין מרצ, אך המכנה המשותף רחב הרבה יותר וניתן להתגבר על המכשולים".

ישיר: עמיר פרץ במסיבות עיתונאים (צילום: חדשות)
עמיר פרץ. ארכיון | צילום: חדשות
ינהל את המו"מ. שמולי (צילום: פלאש 90, חדשות)
ינהל את המו"מ. שמולי | צילום: פלאש 90, חדשות

ח"כ מרב מיכאלי (העבודה) הביעה גם תמיכה בריצה משותפת עם מרצ. "טובתה של מדינת ישראל מחייבת להחליף את שלטון נתניהו", כתבה בטוויטר. "חובתה של מפלגת העבודה לעשות כל מה שיגדיל את הסיכוי שזה יקרה. יש לנו אחריות לבחון את כל האפשרויות ולפעול בהתאם. זה מה שאנחנו עושות ועושים עכשיו".

12 שעות לפני סגירת הרשימות לבחירות לכנסת, יו"ר מרצ קראה לאיחוד בין מפלגתה למפלגת העבודה: "מרצ תהפוך כל אבן כדי שזה יקרה". בעבודה לא פוסלים את האפשרות לאיחוד, וגורמים במפלגה שוקלים ברצינות את האפשרות.

במפלגת העבודה קיימו ישיבה ובה דנו על איחוד אפשרי, בתום המפגש הדעות בקרב הבכירים עדיין חלוקות. בכירים במפלגה קראו לאיחוד בין המפלגות, אך יו"ר המפלגה אבי גבאי שומר על עמדתו ומתנגד עדיין לאיחוד שלדעתו עלול להבריח קולות בבחינת "השלם קטן מסך חלקיו". בתום הישיבה הוחלט כי ח"כ איציק שמולי יהיה הנציג שינהל מטעם העבודה את המשא ומתן עם מרצ.   

אחרי גבאי: קרבות הירושה נפתחו (צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות)
"פערים אידיאולוגיים", גבאי | צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות

במפלגת העבודה מסרו כי "בתום דיון שבו השתתפו חברי סיעה, הוחלט על בחינת כל האפשרויות, על מנת להבטיח מהפך שלטוני בישראל, תוך שמירת ערכי מפלגת העבודה".

יו"ר מרצ קראה מוקדם יותר לאיחוד בטוויטר. "לאור האיחוד במרכז זה הזמן לאיחוד בשמאל כדי להקים ממשלת שמאל-מרכז", כתבה. "מרצ תהפוך כל אבן על מנת שזה יקרה. יש לנו 12 שעות ואנחנו מזמינים את אבי גבאי לשולחן הדיונים באופן מידי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו