טל רוסו (צילום: משרד הבטחון  - פלאש 90, חדשות)
הרכש החדש של מפלגת העבודה - טל רוסו | צילום: משרד הבטחון - פלאש 90, חדשות

רכש חדש למפלגת העבודה: האלוף (במילואים) ומפקד פיקוד הדרום לשעבר טל רוסו מצטרף לרשימת מפלגת העבודה לכנסת וישוריין במקום השני, כך נמסר הערב (שלישי) בהודעת המפלגה. יו"ר המפלגה אבי גבאי ורוסו יקיימו מחר בצהריים מסיבת עיתונאים משותפת בבית המפלגה בתל אביב. 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

רוסו היה בעברו מפקד פיקוד דרום, מפקד מפקדת העומק וראש אגף מבצעים לשעבר. "חיזוק נוסף לנבחרת העבודה: אלוף במיל' טל רוסו. טל, ברוך הבא. חוזרים לדרך. חוזרים לעבודה", צייץ גבאי.

כך נראית העשירייה הראשונה של מפלגת העבודה לכנסת:
1. אבי גבאי
2. טל רוסו
3. איציק שמולי
4. סתיו שפיר
5. שלי יחימוביץ'
6.עמיר פרץ
7. מרב מיכאלי
8. עומר ברלב
9. רויטל סוייד
10. שריון יו"ר. בשל חוסר היציבות בסקרים והצפי למספר נמוך של מנדטים, גבאי צפוי לוותר על השיריון במקום ה-10, שבו ישובץ ככל הנראה מזכ"ל המפלגה ערן חרמוני, הממוקם כעת במקום ה-11.

אתמול דווח כי רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, סרב להצעת השיריון של אבי גבאי שהציע לו את המקום השני ברשימה של מפלגת העבודה. הפרסום הגיע שעה בלבד לאחר שנודע שח"כ חיים ילין -  שהודיע השבוע על עזיבתו את מפלגת יש עתיד - סרב להצעת שיריון אחרת של יו"ר העבודה, שהציע לו לקבל את המקום העשירי ברשימה.

אחרי גבאי: קרבות הירושה נפתחו (צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות)
יו"ר המפלגה אבי גבאי | צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות

"בשלוש מערכות הבחירות האחרונות לכנסת קיבלתי הצעות ממפלגות שונות, להשתלב ברשימותיהן", מסר דנילוביץ' בהודעה מטעמו מבלי שנקב בשמה של מפלגת העבודה. "הודיתי בנימוס והודעתי אז וכך גם הפעם, לכל הפונים, שאני רואה בשליחותי הציבורית בנגב משימה לאומית. זוהי גולת הכותרת של מפעל חיי ואני מתכוון להמשיך ולשרת את המדינה מהנגב".

ילין התלבט כשקיבל את הצעתו של יו"ר העבודה, אך סירב מכיוון שהרגיש שאינו מסוגל לקפוץ למפלגה אחרת למרות העזיבה. בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות Online שילין קיבל החלטה לעזוב את יש עתיד, ועל כן גם לא יתמודד בבחירות הקרובות. למרות שבהודעה הרשמית מטעמו לא התייחס ללפיד, בשיחות סגורות הוא חשף את הסיבה האמתית לעזיבתו ולפי מקרוביו תקף בחריפות את היו"ר: "לפיד בעט אותי החוצה, גנץ בלבל אותו".