מרטין דמפסי ובני גנץ (צילום: דו"צ, חדשות)
מרטין דמפסי ובני גנץ | צילום: דו"צ, חדשות

גנץ זוכה לתמיכה ממי שהיה מקבילו בארה"ב: הגנרל מרטין דמפסי מילא בעבר את תפקיד יו"ר המטות המשולבים של צבא ארה"ב והיה מקבילו של בני גנץ כשהיה רמטכ"ל. כעת, על רקע שתיקתו הממושכת של יו"ר מפלגת חוסן לישראל שצפויה להסתיים הערב (שלישי), דמפסי מביע את ביטחונו בכישוריו של הקולגה לשעבר וטוען כי שתיקתו "מגיעה ממקום שקול".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כפי שפורסם בסוכנות הידיעות רויטרס, דמפסי אמר כי בהסתמך על היכרותו עם גנץ הוא יכול להעיד שמדובר באדם "בעל ראש פתוח לשינויים". דמפסי אף אמר על יו"ר חוסן לישראל כי "יש לו את האינסטינקטים המתאימים כדי לבנות סביבו צוות שיוכל להתמודד בהצלחה עם אתגרים מסובכים".

"שתיקתו היא סימן לכך שהוא פועל באופן שקול", הוסיף דמפסי. "מטרתו המרכזית היא להכין היטב את מצעו על מנת שיוכל להביע את דעותיו בבירור ובביטחון הנדרש. זמן ההכנה הממושך גם יסייע לגנץ לתפקד היטב ולהתמודד עם המצב כשהרוחות בזירה הפוליטית יסערו".

גנרל דמפסי. יו"ר המטות המשולבים לשעבר (צילום: רויטרס, חדשות)
גנרל דמפסי. יו"ר המטות המשולבים לשעבר | צילום: רויטרס, חדשות

גנץ, שהתבטא מאז שנכנס לפוליטיקה בהזדמנויות מעטות בלבד, צפוי לשבור את שתיקתו הערב (שלישי) בכנס השקת הקמפיין של מפלגתו חוסן לישראל שצפוי להיערך בגני התערוכה בתל אביב. הנאום מתוכנן להתחיל סמוך לשעה 20:00.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו