עוצמה יהודית - מיכאל בן ארי, ברוך מרזל, איתמר בן ג (צילום: אמיר לוי / פלאש 90, חדשות)
בן ארי, בן גביר ומרזל (ארכיון) | צילום: אמיר לוי / פלאש 90, חדשות

השר ברוך מרזל? ברשימת עוצמה יהודית מכינים תכנית לאפשרות שבג"ץ יחליט היום (ראשון) לפסול את התמודדותו של ד"ר מיכאל בן ארי לכנסת, עליה פורסם לראשונה ב"ישראל היום". מהמפלגה נמסר כי במידה ואכן תיפסל הריצה של בן ארי, המפלגה דורשת שברוך מרזל יקבל תפקיד של שר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

לפי הדיווח, בתום הדיון הסוער ביום חמישי האחרון בבג"ץ בנוגע לפסילתו האפשרית של בן ארי, נפגשו יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' ועורך הדין איתמר בן גביר ודנו בפרטי הסכם הפיצוי. במהלך הפגישה טען עו"ד בן גביר שמשום שבג"ץ כבר הכשיר את ריצתו של מרזל לכנסת ברשימה משותפת עם אלי ישי בבחירות הקודמות, לא תהיה סיבה לפסול אותו מלרוץ לכנסת גם הפעם.

על פי הדיווח, סמוטריץ' לא סירב לדרישה של בן גביר וצפוי להסכים למנות את מרזל לשר, במידה ובן ארי ייפסל והם יהיו חלק מהממשלה. לטענת המפלגה, מינוי שר אינו דורש מהמועמד להיות חבר כנסת. כמו כן, הציג עו"ד בן גביר לסמוטריץ' את פסק הדין של שופטי בית המשפט העליון שקיבלו את ערעורו של מרזל בבחירות הקודמות וקביעת השופטים כי הוא יכול להתמודד לכנסת.

סמוטריץ': "בנט ושקד לא למדו את הלקח" (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
לא התנגד. סמוטריץ' | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

במהלך הפגישה נדונו עוד בקשות של עוצמה יהודית, לרבות התפטרות המועמדים שמוצבים לפני עו"ד בן גביר ברשימה ובקשות נוספות. במפלגת עוצמה יהודית אומרים בתגובה לפרסום: "אנו מאמינים ומקווים שבית המשפט העליון לא יפסוק פסיקה שתיזכר לדיראון עולם. זה יהיה יום שחור לדמוקרטיה ולשלטון החוק. אנו לא נתייחס לחבילת הפיצוי שביקשנו אבל ברור היה לכולם בחדר כי במקרה שבן ארי נפסל, יש חובה לגרום למצביעים של עוצמה לנהור לקלפיות".

לפני כשבוע וחצי החליטה ועדת הבחירות, למרות חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, שלא לפסול את מועמדותו של בן ארי ובן גביר. בתום הצבעה מותחת - 15 חברי ועדה הצביעו בעד הפסילה ו-16 הצביעו נגד.

ביום חמישי האחרון נערך דיון סוער במיוחד בבג"ץ לאחר שמפלגת מרצ, מפלגת העבודה, והתנועה הרפורמית הגישו עתירה נגד ההתמודדות של הרשימה.