65 אלף מתפקדים יצביעו היום (צילום: רענן כהן, חדשות)
קלפיות בגני התערוכה, הבוקר | צילום: רענן כהן, חדשות

בחירות מקדימות במפלגת העבודה: בצל מצבה העגום בסקרים, 44 מועמדים, בהם 14 חברי כנסת מכהנים, מתמודדים היום (שני) על מקומם ברשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-21. בשעה שהסקרים מנבאים לה מספר חד-ספרתי של מנדטים, בעבודה מקווים שהרשימה שתיבחר תסייע לאושש את מצב המפלגה בקרב הבוחרים בבחירות הכלליות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

כ-60 אלף מתפקדי המפלגה בעלי זכות הצבעה יבחרו באמצעות הצבעה ממוחשבת את מועמדיהם לכנסת. ההצבעה מתקיימת ב-84 מוקדים ברחבי הארץ, מקריית שמונה ועד אילת, כשאתר ההצבעה המרכזי יהיה בביתן 10 ב"אקספו ת"א". מרבית הקלפיות יהיו פתוחות בין השעות 10:00-21:00, ואילו במספר אתרי הצבעה תתאפשר הצבעה בבוקר ובצהריים בלבד.

אחרי גבאי: קרבות הירושה נפתחו (צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות)
יו"ר העבודה, אבי גבאי | צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות

בעבודה מעריכים שכמחצית מבעלי זכות הבחירה במפלגה, כ-30 אלף איש, ישתתפו בהצבעה לבחירות המקדימות. יו"ר העבודה, אבי גבאי, הגיע הבוקר להצביע ואמר: "זה יום חג, זה יום של דמוקרטיה במפלגת העבודה. היום אנחנו בוחרים את הנבחרת הכי טובה שתהיה בכנסת הבאה, ובממשלה הבאה של מדינת ישראל. אין לי ספק שלנו יש חברי מפלגה שיבואו להצביע, והדעה שלהם קובעת בסופו של דבר. אנשים חופשיים שמשלמים דמי חבר ורוצים את הכי טוב למדינת ישראל. ומי שרוצה את הכי טוב למדינת ישראל, יבחר את הנבחרת הכי טובה לכנסת, וזו תהיה הנבחרת של מפלגת העבודה".

שמולי, ארכיון (צילום: אתר הכנסת, חדשות)
יגיע למקום הראשון? ח"כ שמולי | צילום: אתר הכנסת, חדשות

גבאי פרסם אתמול הודעה למתפקדי המפלגה שבה קרא להם לצאת להצביע. "אלפי חברות וחברי מפלגת העבודה ייצאו להצביע ויבחרו את הרשימה שלנו לכנסת ולממשלה הבאה. למפלגה שלנו יש דרך. מפלגת העבודה היא מפלגה דמוקרטית. אצלנו הכוח בידיים שלכם", אמר גבאי.

ח"כ איתן כבל (צילום: חדשות 2)
ח"כ איתן כבל | צילום: חדשות 2

עוד אמר גבאי: "צאו ותבחרו את הנבחרת הכי טובה לכנסת. חברי כנסת שמחויבים עבורכם, נבחרת שנלחמת למען הדמוקרטיה, נבחרת שנלחמת כדי להילחם ביוקר המחיה, נבחרת שנלחמת על הביטחון שלנו. תהיה לנו נבחרת מנצחת".

קריאות בעד ונגד איחוד עם מרצ

בשבוע שעבר טען גבאי שאין לו רשימת מומלצים, אך בסרטון תעמולה שפרסמה המפלגה ניתן לראות את רשימת מומלצי היו"ר מופיעים בו וקוראים לחברים להגיע לקלפיות: עמיר פרץ, שלי יחימוביץ', איציק שמולי, סתיו שפיר ועומר בר לב. מי שדווקא שבלט בהיעדרותו מהסרטון היה חבר הכנסת איתן כבל.

חברי המפלגה קיבלו בימים האחרונים, על פי דיווחים, ריקושטים קשים מאנשים בשטח שאומרים כי הם לא תומכים במפלגה - שהייתה בעבר הלא רחוק מחנה חזק ובולט בפוליטיקה הישראלית. בעקבות אותן תגובות, חברי המפלגה מפחדים כי לא יגיעו מספיק אנשים כדי להצביע בפריימריז של המפלגה ואם כך באמת יקרה - הם יהיו בבעיה. ידוע ממקרים קודמים כי כשפחות אנשים מצביעים, צצים דילים - מה שיכול לגרום לרשימה פחות טובה.

על רקע הסקרים שחוזים למפלגה צלילה, ישנם פעיליה הקוראים להתחבר עם מפלגת מרצ, אבל יושב הראש אבי גבאי אינו שש לקבל את האפשרות הזו. "אין באמת הרבה הבדלים בין שתי המפלגות לאורך השנים, אבל זה ויכוח ארוך בתוך מפלגת העבודה - כרגע זה צו השעה", אמר יו"ר המשמרת הצעירה במפלגה, תומר פינס.

7 מנדטים בסקר "פגוש את העיתונות" (צילום: החדשות)
7 מנדטים בסקר "פגוש את העיתונות" | צילום: החדשות

בסקר "פגוש את העיתונות" שפורסם במוצאי שבת קיבלה מפלגת העבודה שבעה מנדטים, פחות ממחצית ממספר המנדטים הנוכחי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו