"כמו נהג ללא רשיון" (צילום: יונתן זינדל, תומר נויברג / פלאש 90, חדשות)
"כמו נהג ללא רשיון" | צילום: יונתן זינדל, תומר נויברג / פלאש 90, חדשות

מפלגת "כולנו" צפויה לבטל את הסכם העודפים שגיבשה עם מפלגת "כחול-לבן", כך דווח הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל. הצעד מגיע על רקע ביקורת חריפה שהעביר שר האוצר כחלון על חוסר הנסיון של יו"ר המפלגה בני גנץ. לדברי כחלון, הצבעה לגנץ היא "כמו לתת לאדם בלי רשיון לנהוג על משאית" .

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

ביטולו של הסכם העודפים הבוקר מפתיע, שכן כרגע נראה שאין למפלגת "כולנו" עם מי לחתום הסכם חלופי. שאר המפלגות בצד הימין של המפה הפוליטית כבר חתמו על הסכמים ביניהן, ואם לא יבוטלו הסכמים נוספים, כחלון עלול למצוא עצמו ללא שותפים.

עם זאת, בהסכם עם "כחול-לבן" סביר ש"כולנו" הייתה רק תורמת עודפים ולא מרוויחה מנדטים. כמו כן, עם ביטול ההסכם כחלון נמנע מקמפיין של "הליכוד" שהיה תוקף אותו על חבירה למחנה השמאל-מרכז, בנוסח "הצבעת כחלון קיבלת גנץ". מבחינת "כחול-לבן", עליה לשקול כעת אם לחתום על הסכם חדש עם מפלגת "העבודה".

בהקלטה מכנס פעילים סגור שפורסמה בגל"צ, נשמע כחלון קובע כי גנץ אינו מתאים לעמוד בראשות הממשלה. "אני, כחבר קבינט, יודע שראש ממשלה הוא כמו נהג סמי טריילר עם שני מובילי טנקים מאחורה בירידות של סדום. אם אתה לא מוביל אותם נכון, אין לך את ההבנה ואתה לא יודע לאחוז בהגה כי מעולם לא אחזת בהגה כזה - זו בעיה", אמר כחלון.

בנוסף לביקורת על גנץ, כחלון בחר לתקוף גם את שותפו הטרי חבר הכנסת יאיר לפיד: "אתם לא תשמעו שאת משה כחלון הכניסו לבית בסביון וסגרו שם את הדברים. אותי לא מכניסים לבית בסביון, אני לא חייב להם שום דבר."

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו