תצטרף לכחול לבן? אורלי לוי (צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות)
קשיים במגעים לריצה משותפת | צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות

רשימת חוסן לישראל נחשפת, כ-48 שעות לתום מועד הגשת הרשימות לוועדת הבחירות המרכזית ועל רקע קשיים במו"מ בין בני גנץ לאורלי לוי-אבקסיס שלא תגיע תגיע הערב (שלישי) לאירוע של גנץ, שבו יציג את רשימתו. האירוע יעבור בשידור ישיר בחדשות Online.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אלה 30 המקומות הראשונים ברשימת חוסן לישראל-תל"ם שתוצג הערב בכנס בגני התערוכה בתל אביב:
1. בני גנץ
2. משה (בוגי) יעלון
3. אבי ניסנקורן
4. מיקי חיימוביץ'
5. יועז הנדל
6. מיכאל ביטון
7. חילי טרופר
8. צבי האוזר
9. אורית פרקש הכהן
10. מירב כהן
11. אסף זמיר
12. יזהר שי
13. אורלי פרומן
14. עומר ינקלביץ'
15. ר'דיר מריר
16. אלון שוסטר
17. רם שפע
18. גדי יברקן
19. איתן גינזבורג
20. עינב קאבלה
21. יצחק אילן
22. הילה שי-וזן
23. משה (מוץ) מטלון
24. רות וסרמן לנדה
25. אלון טל
26. יאיר פרג'ון
27. עומר שליאר
28. מיכל קוטלר וונש
29. עידית וקסלר
30. קרן גונן

עשרת המקומות הראשונים ברשימה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

אנשיה של אורלי לוי-אבקסיס עדיין ממתינים בועדת הבחירות המרכזית לאותיות - באיתות שנערכים גם לריצה עצמאית של גשר. כמו כן עדיין נבחנת האפשרות שהרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי יחבור ברגע האחרון לרשימה. 

למרות הכחשות נמרצות מצד חוסן לישראל וגשר, המגעים לחיבור בין המפלגות מתקדמים - והמתווה המתגבש הוא זה שאפשר את החיבור הראשוני לרשימת תל"ם של בוגי יעלון: חיבור תמורת 5 מקומות ריאליים לכל היותר. יעלון קיבל חמישה מקומות ב-20 המקומות הראשונים, אך בהסכם עם חוסן לישראל סוכם שאם תהיה חבירה למפלגה נוספת מספר המקומות שיובטח לרשימתו תל"ם יירד לארבעה. ההערכה היא שהיא תקבל שלושה מקומות נוספים שאותם היא תקצה ליפעת ביטון, גלעד סממה וחגי רזניק. שני הצדדים כאמור מכחישים בתוקף את הפרטים וטוענים שמדובר בשמועות.
 
אמש הציג יאיר לפיד את רשימת יש עתיד לכנסת והתייחס למגעים לאיחוד עם בני גנץ: "האופציה נמצאת על השולחן. אני לא אוריד אותה עד הרגע האחרון, נהפוך כל אבן". לפיד הדגיש בנאומו כי "בניגוד לכל מה שפורסם, אין בכלל דיון עם בני גנץ על מיקומים. ראשון, שני, רוטציה. על זה מדברים בסוף המשא ומתן. אחרי שסוגרים את הדברים החשובים. מה שחשוב לנו, מה שחשוב לי, הוא שנתנו לכם התחייבויות. אני רוצה תשובות ברורות על ההתחייבויות האלה. בשלב הזה, וכבר לא נשאר הרבה זמן, לא קיבלתי אותן".

במה שנראה כמו עקיצה לגנץ אמר לפיד: "יש עתיד היא לא מריצה שמעמיסה מנדטים. היא תנועה עם השקפת עולם מגובשת. אנחנו פה כי התחייבנו לשינוי במדינת ישראל. המטרה היא להקים מפלגת שלטון. המטרה היא לנצח. אבל למפלגת שלטון צריכה להיות מדיניות. אני לא מאמין שאני בכלל צריך להסביר את זה - אין דבר כזה מפלגת שלטון בלי מדיניות ברורה. אי אפשר ללכת לבחירות בלי שאנשים יידעו מה העמדות שלך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו