ליברמן על האיחוד בשמאל: אפס אחוזים שנשב (צילום: רויטרס, חדשות)
מזהיר מפני גדילת מספר הח"כים החרדים | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הזהיר היום (שלישי) מפני התחזקות המפלגות החרדיות והדתיות ואמר: "הסוגיה שהכי מטרידה אותי במערכת הבחירות שמסתמן שהקואליציה שמתגבשת תהיה החרדית ביותר. מתוך 68 ח"כים בגוש הימין צפויים להיות 25 ח"כים חרדים ודתיים". את הדברים אמר במסיבת עיתונאים של מפלגתו בבית סוקולוב בתל אביב.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"אני מדבר לא רק על ש"ס ויהדות התורה, אלא גם על איחוד מפלגות הימין שהפעם מדובר מפורשות במפלגה חרד"לית שפוגעת בכל המרקם של הדו קיום של החרדים והחילונים", אמר ליברמן. "כשמסתכלים על מפלגת זהות מבחינת המצע שלהם, אני קורא דברים שמעולם לא ראיתי קודם בתוך מצע של אף מפלגה".

אריה דרעי ויעקב ליצמן במליאה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
יו"ר יהדות התורה ויו"ר ש"ס | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ליברמן טען כי במצע של מפלגתו של משה פייגלין: "כתוב בפירוש כי 'יש להתאים את הקריטריונים של חוק השבות למציאות העכשווית. יהודי על פי ההלכה העולה לארץ זכאי לאזרחות ישראלית. בן של יהודי רשאי לעלות לארץ ללא הוריו יחד עם משפחתו ולזכות במעמד של תושב קבע בלבד. נכד של יהודי אינו זכאי לעלות לארץ בפני עצמו כלל'". ליברמן הוסיף: "זו פעם ראשונה שמישהו אומר על יהודי שהוא לא זכאי לעלות למדינת ישראל. לכן אני חרד נוכח התופעה הזו במיוחד שאתה קורה מה הדתיים מדברים ומבטיחים".

"אני חוזר ואומר - הממשלה וגוש הימין מהווים 68 מנדטים כש-25 מתוכם יהיו חרדים שמאמינים בשינוי חוק השבות ובמדינת הלכה", טען ליברמן. "זה דבר קטלני למדינת ישראל ולקשר שלנו, לזהות היהודית ולקהילה היהודית בארצות הברית".

נתניהו וחברי הכנסת החרדים (צילום: החדשות)
נתניהו וחברי הכנסת החרדים | צילום: החדשות

"נושא בדיקת ה-DNA זה דבר בלתי נסבל", המשיך יו"ר ישראל ביתנו. "מעולם אני לא זוכר שעולים נתבקשו לעבור בדיקה כדי להוכיח את יהדותם. זה טירוף מוחלט ונוגד את היהדות -זו גזענות לשמע. רבנות שמכשירה בדיקה כזו זו לא רבנות זו אינקוויזיציה".

ליברמן תקף בדבריו את "השתיקה" לטענתו מצד מפלגות הימין הלא דתיות וטען: "זה שראשי מפלגות הימין מקפידים על שתיקת כבשים בנושא הזה ואף אחד לא מגנה את התופעה הפסולה הזו זה אומר דרשני". והוסיף: "גם בהצבעה האחרונה שהייתה לפסילת בל"ד הנציגים של ש"ס ויהדות התורה יצאו ואף אחת מהמפלגות לא תמכו בפסילת בלד ועופר כסיף".

משה פייגלין, יו"ר זהות (צילום: חדשות)
יו"ר זהות, משה פייגלין | צילום: חדשות

"אנחנו ניצבים בפני מצב מסוכן מאוד - מצד אחד יש גוש חרדי רחב מאוד ומצד שני אי אפשר לקרוא להם חלק מגוש הימין", המשיך ליברמן "לכן אנחנו מודאגים גם מהתחרדות של קואליציה וגם מדגישים שחרדים לא קשורים לימין בטח לא אידיאולוגית זה פשוט מסתדר להם כספית". הוא טען כי בעבר החרדים שמרו על תיאום עם מפלגות ערביות".

יו"ר ישראל ביתנו הבטיח בפני תומכיו שהגיעו למסיבת העיתונאים כי "לא נחתום על שום הסכם קואליציוני לפני שנראה מה חתמו עם החרדים. לפני שניכנס נרצה לראות מה הובטח להם, גם בתחום החקיקה וגם בתחום התקציבים". הוא אמר: "כל שקל שהם יקבלו אנחנו נדרוש את אותו סכום כסף בשביל המיעוט המקופח באמת בישראל - מי שעובד, משלם מיסים, עושה צבא ומשרת במילואים זה המיעוט הכי מקופח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו