הזוכה הגדול, גילאון ומתפקדי מרצ (צילום: חדשות)
פעילים של מרצ עם ח"כ אילן גילאון | צילום: חדשות

לראשונה בתולדות המפלגה, מרצ מקיימת היום (חמישי) פריימריז לרשימתה לכנסת. הקלפיות נפתחו בשעה 14:00 והן תישארנה פתוחות עד השעה 22:00. ההצבעה היא אלקטרונית ולכן כשעה לאחר סגירת הקלפיות יפורסמו התוצאות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

עם פתיחת הקלפיות אמרה יו"ר המפלגה תמר זנדברג: "יש כאן תורים - זה רק מראה שהשמאלניות והשמאלנים נוהרים לקלפיות - אל תתנו לזה להשאיר אתכם בבית! תבואו להצביע, יש לנו אתגר - אחוז הצבעה גבוה יותר מהעבודה והליכוד, אני בטוחה שהוא יהיה כזה. יש לנו 130 קלפיות בכל רחבי הארץ, יותר מ-20 אלף חברות וחברים שיבחרו היום את הנבחרת של השמאל. זו אחריות כבדה, שיקול דעת רב. אנחנו מחכים לצאת היום עם הנבחרת הטובה ביותר, להסתער על הבחירות האלה, להסתער על הכנסת עם מרצ מחוזקת וגדולה יותר".

21 אלף מתפקדים ומתפקדות המפלגה יוכלו לבחור את הרשימה מתוך 23 מתמודדים שבהם ארבעה חברי כנסת מכהנים. הח"כים המתמודדים: מיכל רוזין, עיסאווי פריג', אילן גילאון ומוסי רז.

בין המועמדים הנוספים: גיל קופטש, שעזב את עלה ירוק; אבי דבוש ואבי בוסקילה שהתמודדו על הנהגת המפלגה; עורכת הדין גבי לסקי; מזכ"ל שלום עכשיו לשעבר יריב אופנהיימר, סגנית ראש עיריית תל אביב לשעבר מהרטה רון-ברוך ועוד.

על פי הסקרים, מרצ לא תזכה ביותר מארבעה מנדטים וההערכה היא שלפחות אחד מחברי הכנסת של המפלגה לא ישמור על מקומו. מספר ח"כים במרצ ובמפלגת העבודה ניהלו מגעים לאחרונה על מנת לבחון אפשרות לאיחוד, אך יו"ר העבודה אבי גבאי סירב.