בן דודו של מדחת יוסף עם בני גנץ (צילום: חדשות)
נאהי וגנץ, אתמול | צילום: חדשות

תמיכה מפתיעה לגנץ: למרות המתקפות החוזרות של הליכוד נגד גנץ בנושא מדחת יוסף, חלק מבני משפחתו של הלוחם הדרוזי שנהרג באינתיפאדה השנייה, דווקא תומכים ברמטכ"ל לשעבר. בן דודו, נאהי - אפילו פעיל מרכזי במטה ההולך ונבנה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"העניין הזה מגעיל ביותר", סיפר נאהי בשיחה עם החדשות Online. רתמו את השם של מדחת לצרכים פוליטיים, הם עשו לנו עוול, לכל המשפחה. זו פוליטיקה זולה, הם לא מתביישים, הם חסרי בושה וחסרי אחריות.

נאהי ויעלון, אתמול (צילום: חדשות)
נאהי ויעלון, אתמול | צילום: חדשות

נאהי סיפר כי אביו ואימו של מדחת יוסף ביקשו להעביר מסר שיפסיקו להשתמש בשמו של בנם. "אתמול במקרה ישבתי עם דוד שלי, אבא של מדחת, והוא ביקש ממני להגיד לכולם, לא להשתמש בשם של מדחת", שיחזר. "אתמול אח של מדחת אמר שהוא יתבע, יגיש תלונה במשטרה".

נאהי וחיימוביץ', אתמול (צילום: חדשות)
נאהי וחיימוביץ', אתמול | צילום: חדשות

בן דודו של הלוחם שנפל סיפר שבני המשפחה, בניגוד לנטען בליכוד, לא האשימו את גנץ או את צה"ל. "אנחנו רואים את האשמה קודם כל בדרג המדיני, אחר כך בשב"כ ורק אז בצבא", אמר. "אם גנץ כ"כ גרוע, למה ביבי מינה אותו לרמטכ"ל?".

מדחת יוסף ז"ל (ארכיון) (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
מדחת יוסף ז"ל (ארכיון) | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

מוקדם יותר השבוע פורסם שמשפחתו של מדחת יוסף זועמת בעקבות השימוש שעושים בליכוד בשמו של הלוחם כחלק מתעמולת הבחירות נגד גנץ. "זו פוליטיקה זולה רק בשביל לרקוד על הדם. אני מבקש מראש הממשלה שיפסיק את התעמולה הזולה הזאת, ואנחנו לא רוצים בכלל ששמו של מדחת ייכנס לפוליטיקה".

הסרטון שעורר את זעם המשפחה פורסם כאמור בעמוד הפייסבוק של נתניהו, בחלק מהפעמים תוך קידום ממומן. באותו סרטון, שהופץ תחת הכותרת "בני גנץ - שמאל. חלש", נשמע מהדי אומר שלא ראוי שגנץ יהיה ראש ממשלה בעקבות אותו אירוע: "מי שהפקיר פצוע יכול להפקיר מדינה. לא מדובר רק במדחת, הופקרו 13 חיילים - זה גנץ, בני גנץ. זה לא ראוי להיות ראש ממשלה".