כל ההצבעות יוזנו מחדש
צילום: קובי גדעון, פלאש 90, רויטרס, חדשות

רגע האמת בליכוד מתקרב: בעוד כמה שעות ייפתחו הקלפיות בבחירות המקדימות של המפלגה, ו-120 אלף פקודי המפלגה יבחרו מתוך 150 מועמדים את הרשימה לבחירות הקרובות ב-600 קלפיות ברחבי הארץ. המתמודדים שואפים להתברג למקום ריאלי שיכניס אותם לכנסת הבאה, על חשבונם של רבים מחברי הכנסת המכהנים שכסאותיהם מתנדנדים. מבחן הכוח של נתניהו: האם הרשימה הסופית תורכב מאנשי שלומו - או גם מאנשים שניסה לסכל את המועמדות שלהם?

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לפי סקר החדשות האחרון שנערך בשבוע שעבר, הליכוד בראשות נתניהו היא המפלגה הגדולה בישראל עם 30 מנדטים. למעט מקומו של ראש הממשלה בראש המפלגה ושלושה שיריונים שביקש - כל המקומות הריאליים האחרים נמצאים על הפרק.

נתניהו מתגייס למען לוין: המאמץ בדקה ה-90 ישתלם?

בין אותם אנשי שלומו של נתניהו יש אחד שראש הממשלה מתאמץ במיוחד עבורו: יריב לוין, שר התיירות שמצא את עצמו מחוץ לחלק ברבים מהדילים שנרקמו. לכן ביממה האחרונה נתניהו ניהל סבב של פגישות פנים-אל-פנים ושיחות טלפוניות כדי לקדם את בחירתו. מעבר ללוין, פורסם כבר שנתניהו מעוניין גם בבחירתם של דוד שרן ואמיר אוחנה ואחרים.

אתרי ההצבעה בפריימריז יהיו פתוחים עד סביב השעה 22:30 בלילה. רוב המתמודדים לרשימה יצביעו בגני התערוכה סביב השעה 10:00 בבוקר. נתניהו עצמו צפוי להצביע בקלפי בבנייני האומה בירושלים.‎ למתפקדים הליכוד ימתין "טופס הצבעה ארצי" ידני בקלפיות ולחברי המרכז (כ-3800 פקודים) יינתן גם טופס הצבעה מחוזי. חמ"ל המפלגה ימוקם בכפר המכביה, והתוצאות הסופיות צפויות להתפרסם באופן שוטף במהלך הלילה ולקראת שעות הבוקר.

הפריימריז בליכוד נערכים בצלו של עימות חזיתי וחריף במיוחד בין בנימין נתניהו לגדעון סער, שצפוי לזכות במיקום גבוה ובכך יחזור באופן רשמי לחיים הפוליטיים לאחר שהודיע על לקיחת פסק זמן מהחיים הציבוריים.

עם השקת "הליכוד TV", ערוץ החדשות האינטרנטי שלהם שאמור לשדר מדי יום לציבור העוקבים של נתניהו והמפלגה ברשתות החברתיות, התארח נתניהו בשידור הבכורה ותקף בחריפות את סער בטענה שמספר גורמים במפלגה סיפרו שהאחרון פנה אליהם וסיפר שלאחר הבחירות מלאכת הרכבת הממשלה לא תוטל על נתניהו, אלא עליו.

על כ
לאיזה מקום יתברג? ישראל כץ | צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות

סער: משפחת נתניהו מנהלת נגדי מסע רדיפה

בריאיון למהדורה המרכזית אמש, סער הדף את ההאשמות, אמר שמדובר ב"עלילית כזב" וטען כי ראש הממשלה ומשפחתו מנהלים "מסע רדיפה" אחריו. "ראש הממשלה הוא מועמד הליכוד לראשות הממשלה, ואני עומד מאחוריו כפי שתמיד עמדתי", הבהיר סער בריאיון. "אני אמליץ לנשיא המדינה להטיל את הרכבת הממשלה רק על בנימין נתניהו. רק אם אבחר על ידי רוב חברי הליכוד ארכיב אני ממשלה - עד שזה לא יקרה, אני חייל נאמן של הליכוד ושל הדרך של הליכוד, שהיא מעל עניינים אישיים".

לוין: לא היה שר משפטים זמני
נתניהו התגייס למען יריב לוין | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות

"מנצלים את האחריות התנועתית והממלכתיות שלי", המשיך סער. "במשך שנתיים מנהלים אחרי מסע רדיפה. ראש הממשלה, העובדים שלו, בני משפחת - כולם מפעילים לחת על פעילי שטח, ראשי רשויות וחברי כנסת שמעזים להגיע לכנסים שלנו. הבלגתי, כי יש לי אחריות, אבל העובדה שאני מכבד את ראש הממשלה אין בזה כדי לאפשר לפגוע בשמי הטוב. בכל פעם שתהיה פגיעה כזו אעמוד על האמת, האמת תנצח את השקרים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו