הקמפיין שישי התנער ממנו (צילום: חדשות)
חלק מהקמפיין של אלי ישי? | צילום: חדשות

שלט הקורא להצביע בבחירות הקרובות לאלי ישי ומפלגת "יחד" "כדי שלא יהיה ילד עם אבא ואבא!" הופץ היום (שלישי) ברשתות החברתיות. התגובות הנזעמות לא איחרו להגיע, אך מטעם המפלגה נמסר כי השלט אינו חלק מהקמפיין. במקביל, שלט חוצות ענק נגד משפחות גאות נתלה בכניסה לעיר ירושלים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בכרזה נראה הסמל של מפלגת "יחד" עם תמונתו של אלי ישי. בנוסף, ליד סמל המפלגה, הוסיפו את הכיתוב "אוהבים את ישראל יהודית. חברתית. ימנית". לצד זאת נכתב הסלוגן מעורר המחלוקת.

מטעם מפלגת "יחד" נמסר שהשלט שצולם אינו חלק מקמפיין המפלגה הרשמי: "אנו שמחים שכלי התקשורת הבינו סוף סוף את כוחה האמיתי של מפלגת 'יחד', זאת באמצעות השיח הרב שהתעורר הבוקר סביב קמפיין שאיננו כלל מטעם המפלגה. קמפיין מפלגת ׳יחד׳ יעסוק בנסיונו העשיר של אלי ישי בשלל התפקידים שמילא בממשלה ובכנסת ובסוגיות מהותיות הנוגעות לצביונה היהודי של מדינת ישראל: שמירת שבת, כשרות, קדושת הכותל המערבי ועוד".

במקביל, תנועת "חזון" מהמגזר הדתי פתחה הבוקר בקמפיין חדש ונרחב תחת הסלוגנים "אבא ואמא = משפחה" ו-"האומץ להיות נורמלי". שלט חוצות ענק, שנתלה על קיר בניין מלון פרימה בכניסה לירושלים מטעם התנועה, הוא חלק מקמפיין התנועה לקראת הבחירות הקרובות למען "חיזוק התא המשפחתי". בתנועה טוענים שהם נחשפים להסתה פרועה נגדם מצד ארגוני הלהט"ב השונים, המאשימים אותם בהסתה לרצח. כמו כן מאיימים אותם הארגונים לעתור לבג"צ נגד התנועה.

השלט שנתלה בירושלים והוסר (צילום: תנועת חזון, חדשות)
השלט שהוצב בכניסה לירושלים, היום | צילום: תנועת חזון, חדשות

ברשת מלונות "פרימה" פרסמו התנצלות פומבית על השלט הפוגעני: "לאחר ששמנו לב לשילוט הפוגעני והגזעני אשר אנו סולדים ומגנים אותו מכל וכול השלט הוסר. אנו נסיק מסקנות מאירוע מצער זה ונדאג שלהבא כל שילוט יעבור בדיקה לפני שייתלה על קיר המלון". מנכ"ל הרשת, אבי דור מסר: "אני מצר ומתנצל על השלט הפוגעני אשר נתלה על קיר מלון פרימה פארק בירושלים. השלט נתלה על ידי חברת פרסום חיצונית שאנו משכירים לה את שטח הפרסום".

"סכנה ברורה לדמוקרטיה"

במערכת הפוליטית גינו בחריפות את הקמפיין שמיוחס למפלגת "יחד". ב"יש עתיד" תקפו: "מר אלי ישי, אחרי ההכחשה החלולה שלך, אתה מתבקש להציג לנו את עמדת מפלגת "יחד" באשר למשפחות גאות בישראל. הכחשת ולא אמרת אם אתה בעד או נגד. לציבור מגיע לדעת, מה הדעה שלך?". במפלגה הוסיפו: "ואיפה נתניהו? מדוע קולו לא נשמע באשר לעמדות החשוכות של שותפיו הטבעיים איתם הוא רוצה להרכיב ממשלה?".

חברת הכנסת מירב מיכאלי כתבה: "כל מי שפועלים נגד שוויון הקהילה הגאה הם סכנה ברורה ומיידית לאופייה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, אסור לאפשר להם לרוץ לכנסת".

עו"ד אירית רוזנבלום, מייסדת 'משפחה חדשה' מסרה בתגובה: "אלי ישי תוקף את הציבור הלהט"בי מתוך תקווה לקושש קולות שמרניים. שנאת חינם, לא מוסיפה כלום ודינה להיות גם מכשול בדרך לקלפי. מילא הגיחוך ומילא השנאה, לא ברורה כלל הכוונה. הציבור הישראלי מחפש מנהיגות שתספק לו ביטחון ובמדינה בה גם בפורום מטכ"ל יש חברים להט"בים, ההסתה של ישי תסתיים בכישלון נוסף. חבל שבדרך לכישלון הוא זורה עוד פירוד, שנאה וטינה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו