שרת המשפטים איילת שקד ספגה לא מעט ביקורת אחרי שהציגה אתמול (שני) את התכנית שלה לרפורמה במערכת המשפט לממשלה הבאה. אפילו השר יריב לוין, שמזדהה עם האידיאולוגיה שלה בנושא, תקף אותה ואמר כי מדובר בתכנית של "מעבר אחוז החסימה". אמש במהדורה המרכזית שקד התייצבה באולפן והשיבה לביקורת בחריפות: "שרי הליכוד במקרה הטוב לא עשו כלום - אני הצלחתי".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

שקד הבהירה: "הצלחתי למנות את כל מי שרציתי, שרים שהיו לפניי הצליחו פחות. במשך 40 שנה הימין שלט אבל בפועל אף אחד לא שינה את מערכת המשפט". על לוין אמרה: "צר לי שיריב לוין מדבר ככה, צריך לשים גבול גם במערכת בחירות. עשיתי עבודה מצוינת והצלחתי לשנות במעט".

שרת המשפטים התייחסה לכך שאחד השופטים שמינתה, דוד מינץ, היה בהרכב שפסל את התמודדותו של מיכאל בן ארי לכנסת והבהירה כי מדובר בשופט עצמאי. "אין מרות על שופטים שממנים, הפסיקה של מינץ היא השמרנית ביותר מכל ההרכב כי הוא נצמד לדין. הפסיקה של סולברג היא הכי הגיונית שיש - שלא צריך לפסול".

יריב לוין (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
יריב לוין | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

באשר לסקרים והקרבה לאחוז החסימה של המפלגה אמרה: "אנחנו לא מגרדים את אחוז החסימה, ברוב הסקרים אנחנועל 6. בסוף הציבור מעריך פוליטיקאים עם קבלות. בנט ואני לא מפחדים לשנות, בנט לא פחד להתעמת בקבינט עם רמטכ"ל ושר ביטחון. יש לנו רשימה מדהימה.

המהלך לעזיבת הבית היהודי הוכיח את עצמו. הגוש גדל. ביום הבחירות הציבור ייתן בנו אמון".

 ‎אלה עיקרי התוכנית של שקד ל"מהפכה המשפטית":

• ביטול הוועדה למינוי שופטים לשופטי עליון. במקום זה זאת - שרת המשפטים היא זו שתביא מועמד לאישור הממשלה ולאישור הכנסת.
• יתקיים שימוע ציבורי לשופטי עליון.
• העברת פסקת ההתגברות במתכונתה המלאה.
• שר יוכל לייצג את עצמו בבית המשפט, גם בניגוד לדעת היועץ המשפטי שלו.
• העברת חוק היועמ"שים - שינוי מינוי היועמ"ש, שיתמנה בהמלצת שרת המשפטים‎