"אחרי הבחירות נתניהו שוכח אותנו" | צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

יורים בתוך הנגמ"ש: יו"ר הימין החדש נפתלי בנט תקף הבוקר (שלישי) את בנימין נתניהו ואמר שהוא משתמש בדפוס חוזר בציונות הדתית לפני הבחירות לטובתו הפוליטית, ואחריהן - פועל לשלב אנשי שמאל בממשלתו ושוכח מהמגזר. בליכוד לא נשארו חייבים והגיבו: "מי שהשתמש וזרק לא יטיף לנו מוסר על אהבה ונאמנות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"נתניהו בדרך כלל לפני הבחירות בא לגוש עציון, לעלי, מכנס אתמול את הכתבים הדתיים ועושה כמה 'אני אוהב אתכם וכמה הכל', ודקה אחרי ב-2009 מכניס את אהוד ברק כשותף העיקרי וב-2013, דקה אחרי, מכניס את ציפי לבני וממנה את ציפי לבני, לשרת המשפטים; גם ב-2015 הוא ניסה להכניס את ציפי ובוז'י", אמר בנט בשיחה עם עמית סגל בכנס ירושלים של עיתון בשבע.

"תמיד הציונות הדתית לפני (הבחירות) הם אהובים ודקה אחרי הם האחרונים לקבל טלפון, לא נספרים", המשיך בנט. "הציונות הדתית על המפה. הימין על המפה. אנחנו לא הולכים לשום מקום. אתם בסדר. תדאגו למקוואות, שבו מאחורה באוטובוס, אני נוהג באוטובוס. אל תתערבו לי".

"זה לא סוד שיש מערכת יחסים מאוד מורכבת ביני לבין נתניהו", הוסיף יו"ר הימין החדש. "זה לא הסיפור. הסיפור הוא האם לציונות הדתית יש יד על ההגה של המדינה. אנחנו התמונה היחידה שמראה שמצביעים ימין ומקבלים ימין, זאת בניגוד ל-40 השנים האחרונות שבהן מצביעים ימין ומקבלים שמאל".

הפגישה הערב בירושלים
נתניהו בפגישה אמש עם גורמים בציונות הדתי | צילום: חדשות

את הדברים החריפים אמר בנט לאחר שאתמול נתניהו עצמו קרא לחיבורים בקרב המפלגות המזוהות עם הציונות הדתית ומדשדשות בסקרים. לדבריו, על הבית היהודי, עוצמה לישראל, אלי ישי והאיחוד הלאומי - להתאחד "על מנת להציל 6-7 מנדטים לגוש הימין. אסור לאבד את הקולות האלה כי בסוף זה או ממשלת שמאל או ממשלת ימין". לדבריו, "הפיצול בימין יביא בהכרח להפסד בבחירות. לכן אני פונה אליכם ולכן אני מקיים שיחות טלפון ופגישות עם כל ראשי המפלגות הללו כדי להתאחד ולהתחבר".

לפי סקר החדשות האחרון שפורסם במוצאי שבת בפגוש את העיתונות, הליכוד זוכה ל-32 מנדטים. עם זאת, כפי שציין נתניהו - הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית נמחקות בנפרד - אך אם ירוצו ביחד - הרשימה המשותפת תהיה על סף 6 מנדטים. מצבה של הימין החדש מנגד טוב הרבה יותר, והיא זוכה לפי הסקר ל-8 מנדטים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו