הרכש החדש של גנץ: ניסנקורן (צילום: פלאש 90, חדשות)
גנץ וניסנקורן | צילום: פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן נמצא במגעים מתקדמים על מנת לחבור למפלגתו של הרמטכ"ל לשעבר - בני גנץ. בעבר דווח שניסנקורן ניהל מגעים גם עם שר האוצר כחלון בנוגע לחבירה אפשרית למפלגת כולנו שבהובלתו. המשא ומתן בין ניסנקורן לגנץ מתקיים כבר מספר ימים, ובימים האחרונים ישנה התקדמות - אם כי עוד לא התקבלה החלטה סופית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בימים אלו גנץ משלים את הרשימה שלו, לקראת תאריך היעד לסגירת הרשימות - בעוד שבוע בדיוק. ההסתדרות היא כמובן חולשת על מנגנונים וארגונים מאוד חזקים מהווה תוספת כוח משמעותית. לא נסגר אבל מתקדם מאוד.

ניהל מגעים בעבר עם כחלון (ארכיון) (צילום: מרים אלסטר - פלאש 90, חדשות)
ניהל מגעים בעבר עם כחלון (ארכיון) | צילום: מרים אלסטר - פלאש 90, חדשות

לפני שבוע מפלגת "חוסן לישראל" ומפלגת "תל"ם" של שר הביטחון לשעבר יעלון שהכריזו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות - חשפו את שמות שבעת האנשים שמשובצים בצמרת המפלגה ובהם: העיתונאית מיקי חיימוביץ', אורית פרקש-הכהן, חילי טרופר, יועז הנדל, מיכאל ביטון, מירב כהן, וצבי האוזר שישובצו במקומות מרכזיים ברשימה.

מיקי חיימוביץ', היא אשת תקשורת ופעילה חברתית וסביבתית. אורית פרקש-הכהן, הייתה בעבר יו"ר רשות החשמל וכיום היא עו"ד בכירה במגזר העסקי. חילי טרופר, הוא איש חינוך, מנהל תיכון ברנקו וייס ויועצו המקצועי של שר החינוך לשעבר.

ד"ר יועז הנדל, הוא יו"ר המכון לאסטרטגיה ציונית ופובליציסט. מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם לשעבר ומייסד שותף של מועצת הנגב. מירב כהן, מובילת מאבק "עושק הקשישים", לשעבר חברת מועצה בירושלים וממייסדי תנועת "התעוררות בירושלים". עו"ד צבי האוזר, לשעבר מזכיר הממשלה.

אתמול, לאחר שתקף את ראש הממשלה בנוגע למדיניות העמימות בדבר התקיפות בסוריה, הצהיר גנץ על כוונתו לעמוד במטרה שהציב לעצמו: זכייה בבחירות והקמת ממשלת אחדות ממלכתית. "בשבועות האחרונים יצאנו יחד למסע ישראלי של תיקון ושל שינוי", הסביר, "מסע שיש לו מטרה ברורה - ישראל חזקה יותר ומאוחדת יותר - ישראל טובה יותר. למסע הזה יש נקודת סיום אחת ויחידה: ניצחון בבחירות והקמת ממשלת אחדות ממלכתית לאומית. זהו היעד, חברים, ויחד אתכם נעמוד בו.יחד אתכם נצעיד את ישראל קדימה ונהפוך אותה למדינת המופת שכולנו יודעים שהיא צריכה להיות - מדינת המופת שכולנו יודעים שהיא יכולה להיות".

כמו כן התייחס גנץ לדרך הארוכה שעברה המפלגה מאז הקמתה. "המפגש שלנו היום הוא אירוע מדהים: רק לפני חודשיים היינו חלום רחוק, והיום אנחנו חזון שמתגשם. הפכנו חלום למציאות.יש פה מאות ראשי מטות מכמעט כל נקודה ברחבי הארץ. כל אחד כאן מגיע מתנועה אחרת, ולכולנו מטרה אחת - להחזיר את הביטחון ולהביא מנהיגות אחרת. בתקופה קצרה עשינו מה שרבים הטילו ספק ביכולתנו לעשות: הקמנו מפלגה שיש לה מטרות ברורות ויעדים מוגדרים. אנחנו האלטרנטיבה היחידה להחלפת השלטון".