סרטון כחול לבן (צילום: חדשות)
"אין סיכון ביטחוני בפריצה לטלפון של גנץ" | צילום: חדשות

אחרי חשיפת "החדשות" ביום חמישי כי מכשירו הסלולרי של יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ נפרץ על ידי האירנים וכל התוכן שהיה בו חשוף בפניהם כעת. גורם ביטחוני בכיר טען היום (שבת) כי "בחומר שמצוי בידי האירנים אין סיכון ביטחוני", והדגיש כי לכל היותר מדובר בחומר שעלול לגרום מבוכה אישית לגנץ.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בניגוד לטענות שהגיעו מכיוון מפלגתו של גנץ, ככל הנראה השב"כ אכן בחר שלא לערב את רה"מ, ונתניהו לא עודכן על האירוע. בכחול לבן לא מסתפקים בכך ומבקשים לגלות מאין דלף המידע, שלפני הגעתו לשב"כ היה בידי המוסד ואמ"ן, ולכן קיים סיכוי סביר שנפל לידיים הלא נכונות בשל כשל שהתרחש באחד מהגופים הללו. במוסד טוענים כי הטענות משוללות כל יסוד והדגישו: "יש להשאיר את המוסד שפועל למען ביטחון ישראל מחוץ לכל שיח פוליטי".

"נתניהו משקר כמו שהוא נושם"

שותפו של גנץ בהנהגת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, דבק בטענה כי הסיפור כולו הוא "ספין" של נתניהו. "כולנו אנשים מנוסים, בטח בני שהקדיש את חייו לישראל". אמר לדנה ויס ב"חדשות סוף השבוע". "הוא יודע יופי לשמור על משמעת. נתניהו לא רוצה שנדבר על השחיתויות שלו והשקרים שלו".

"לנתניהו יש שקרים בין השיניים - הוא משקר כמו שהוא נושם", המשיך לפיד במתקפתו על רה"מ. "מי עוד מוציא סיפור כזה שבועיים לפני הבחירות? יש רק בן אדם אחד במדינת ישראל שיש לו את המידע והסיבה לעשות את זה. צריך להבין שיש פה ראש ממשלה שאיבד כל מעצור".

"נקים ממשלה שתהיה אלטרנטיבה" (צילום: פלאש 90 Noam Revkin Fenton, חדשות)
אשכנזי: "עיתוי החשיפה לא מקרי" | צילום: פלאש 90 Noam Revkin Fenton, חדשות

בכיר נוסף מפלגת כחול לבן, רא"ל במיל' גבי אשכנזי, התייחס אמש (שישי) לפרשה ואמר שעיתוי חשיפת הפרשה, פחות מחודש לפני הבחירות - הוא כלל איננו מקרי."זה לא מקרי שזה קרה עכשיו", אמר אשכנזי, "במקום לדבר על המצב הביטחוני בעזה - אנחנו מדברים על הטלפון של בני".

"שר הביטחון נתניהו היה צריך לרדת היום לעוטף עזה ולתת לתושבים תשובות", אמר אשכנזי. "אני מכיר את בני עשרות שנים, כשהוא מסתכל לנו בעיניים ואומר לנו שאין סחטנות - אין לי סיבה שלא להאמין לו".עוד הוסיף אשכנזי כי "אם ראש הממשלה מודאג בנושא הסייבר - הוא היה צריך להורות על חקירה שתבדוק ותרד לשורש העניין. איך זה קרה ולאן זה יצא ואם היו חומרים ביטחוניים - אם כי במקרה הזה לא היו".

מהליכוד נמסר בתגובה: "ההתקפות הפרועות של לפיד וגנץ נגד השב״כ והמוסד ראויות לכל גינוי והן מעידות על פאניקה. ראש הממשלה נתניהו והליכוד אינם קשורים לענייניו של בני גנץ. לפיד וגנץ מנסים לטשטש את העובדה שהם תמכו בהסכם הגרעין הרע עם איראן ושגנץ ואשכנזי התנגדו לתקיפת מתקני הגרעין האיראנים. האשמות הסרק שלהם נגד נתניהו נועדו להסתיר את העובדה שהם יקימו ממשלת שמאל חלשה בתמיכת המפלגות הערביות".