"כחול לבן" במתקפה חדשה נגד נתניהו והליכוד: סרטונים חדשים שפרסמה מפלגתם של גנץ ולפיד הבוקר (רביעי) קוראים "לעצור את השחיתות" ב-9 באפריל ולהדיח את נתניהו. רק אמש חשף עמית סגל במהדורה המרכזית כי לפיד ינהל את הקמפיין של המפלגה, לאור הירידה בסקרים. לפיד פרסם את אחד הסרטונים בדף הפייסבוק שלו וכתב: "כשהשחיתות בליכוד הופכת לשיטה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"מבחינת נתניהו ישראל היא מדינת כל אזרחיה, כל אזרחיה נאלצו לממן את הקומבינה שהוא עשה עם אלוביץ'", נכתב בסרטון הראשון - שמרמז גם לסערת הפוסט של רותם סלע. "כל אזרחיה משלמים מאז פי 4 בכל חודש, כל אזרחיה שילמו עד היום לבזק אלפי שקלים שלא לצורך". עוד הצהירה המפלגה: "נתניהו עסוק בנתניהו, ב-9 באפריל שמים את ישראל לפני הכל".

סרטון שני תוקף את "מצעד" חשודי ונחקרי הליכוד - ומציג את ההסתבכויות הפליליות של חברי רשימת מפלגת השלטון. "פעם אחת זה מקרה", נכתב ליד תמונתו של צחי הנגבי, מספר 14 ברשימה שהורשע במתן עדות שקר ונגזר עליו קלון. "פעם שנייה זה צירוף מקרים", ציינו במפלגה והציגו את החשדות נגד השר חיים כץ, מקום 15 ברשימה, שחשוד במרמה וסחיטה באיומים.

"פעם שלישית זו כבר שיטה", טענו בכחול לבן על רקע תמונתו של דוד ביטן, מקום 25 ברשימת הליכוד, שחשוד בשוחד ומרמה והלבנת הון. עוד מציין הסרטון את החשדות נגד בן דודו ופרקליטו הפרטי של בנימין נתניהו, דוד שמרון, החשוד בפרשת הצוללות. "השיטה נמשכת וזה העומד בראשה - מקום 1 ברשימת הליכוד, בנימין נתניהו, חשוד בשוחד ומרמה והפרת אמונים". הסרטון השני מסתיים במסר הבא: "הגיע הזמן למנהיגות אחרת, ב-9 באפריל עוצרים את השחיתות".

"לא תהיה התנתקות שנייה". ראשי כחול-לבן (צילום: פלאש 90, באסל עווידאת, חדשות)
צמרת "כחול לבן" | צילום: פלאש 90, באסל עווידאת, חדשות

אמש פורסם במהדורה המרכזית כי בניסיון לבלום את הירידה בסקרים בימים האחרונים, ארבעת ראשי מפלגת "כחול לבן" החליטו שלפיד יהיה זה שינהל את הקמפיין ויקבל את ההחלטות בנושא. בהמשך צפויים במפלגה להחליט גם על הגברת הפעילות התקשורתית, במטרה לבלום את הירידה.

הירידה בסקרים של כחול לבן נובעת בין היתר מסיבה טכנית - יותר מפלגות שעוברות את אחוז החסימה, ולכן 2 המפלגות הגדולות מאבדות מכוחן. בהיבט הנוסף, הקמפיין של המפלגה לא מתפקד ביכולת שיא - בעיקר בשל העובדה שהמפלגה מורכבת ממספר רשימות ויש כפל תפקידים במספר מקומות.

את ההחלטה שלפיד ישמש כמי שמקבל את ההחלטות קיבלו כל ראשי המפלגה שנפגשו ביום ראשון בלילה לשיחה שגלשה לשעות הקטנות של הלילה. ההחלטה הייתה שלפיד ינהל את הקמפיין בשל ניסיונו הרב יותר בנושא. כעת צריך לראות האם משמעות ההחלטה שגם הצוותים המקצועיים של "יש עתיד" יהיו אלו שיקחו צעד קדימה בניהול המקפיין, לעומת אנשיו של בני גנץ וכחול לבן. ההחלטה הבאה של ארבעת ראשי המפלגה צפויה להיות בנוגע להגדלת הפעילות התקשורתית שלהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו