נתניהו עונה לגנץ ולפיד: דקות אחרי ההצהרה המשותפת של ראשי מפלגת כחול-לבן, ראש הממשלה משיב אש הערב (חמישי) ומאשים כי השניים יקימו "ממשלת שמאל חלשה" בעזרת גוש חוסם של המפלגות הערביות. נתניהו גם מתח ביקורת על התקשורת ואמר שהיא מגוייסת על מנת לסייע להם לנצח בבחירות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בהצהרה מיוחדת לתקשורת בכפר המכבייה בתל אביב, אמר נתניהו: "הם מסתמכים על גוש חוסם של מפלגות ערביות, שלא רק שאינן מכירות במדינת ישראל, הן פועלות לחסלה. גוש חוסם ימני ציוני זה אסור, אבל גוש חוסם של מפלגות ערביות שפועלות לחסל את ישראל זה לגיטימי? זה אבסורד".

נתניהו אמר כי "ממשלה כזאת תהרוס את כלכלת ישראל ותקים מדינה פלסטינית בפאתי תל אביב, ליד עפולה, ליד באר שבע. מדינה פלסטינית תסכן את קיומנו. זה מה שהם מתכננים לעשות. כל השמאל, ששבוי בקונספציה האסונית הזאת, מתגייס לעזור להם כדי להביא את 'הפתרון'".

נתניהו הפנה אצבע מאשימה גם לעבר התקשורת, שלטענתו מנסה לעזור לגנץ ולפיד לנצח בבחירות. "מעכשיו ועד הבחירות מכונת התעמולה של התקשורת תפעל כדי לשכנע אותם שהשמאל הוא לא שמאל", טען נתניהו. "הם יהללו וישבחו את מפלגת השמאל של גנץ ויכפישו אותנו בלי הרף. יש להם מטרה אחת: להעביר קולות מימין לשמאל או להשאיר אתכם בבית שאולי לא תצביעו בכלל".

המפלגה יצאה בקמפיין חדש. צפו (צילום: החדשות)
לפיד וגנץ, הערב | צילום: החדשות

"אני אומר לכם - אל תתפתו. מי שמצביע ללפיד וגנץ מצביע לשמאל. מי שנשאר בבית מצביע לשמאל. מי שמצביע למפלגת ימין שלא עוברת אחוז חסימה מצביע שמאל. רק ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל ויבטיח את המשך השגשוג הפריחה והביטחון".

עוד הוסיף נתניהו: "כבר פעמיים היינו בסרט הזה, עם גנרלים מהשמאל שמתחפשים לימין. ב-92 קיבלנו את רבין ואת אסון אוסלו. ב-99 קיבלנו את ברק והאינתיפאדה, עם אוטובוסים מתפוצצים ומעל 1,000 הרוגים. כשאני ראש ממשלה, אתם לא מפחדים לעלות לאוטובוסים ולהיכנס למסעדות. המדינה פורחת".

לדבריו, "היום, אותו בני גנץ, מוכן לתת את ראשות הממשלה ליאיר לפיד שניסיונו הביטחוני מסתפק בזה שהיה כתב 'במחנה'. תחשבו על זה רגע: יאיר לפיד ראש ממשלה. בניגוד לשמאל של לפיד וגנץ, אנחנו מובילים את ישראל בעוצמה ובאחריות ובהצלחה". 

"גנץ ואשכנזי התנגדו לגדר עם מצרים"

נתניהו פירט שורת מהלכים שלהם התנגדו ראשי כחול-לבן. "לפיד וגנץ תמכו בהסכם הגרעין עם אירן שמאפשר לה להשיג ארסנל של פצצות גרעין כדי להשמיד איתנו. לפיד אמר שצריך להשלים עם זה. אני לא השלמתי עם זה ונאבקתי בכל העולם מול כל המעצמות. הצלחתי כי אני מאמין שזה אפשרי - וזה בא לא מתוך רפיסות ומילים יפות".

בהמשך נתניהו נתן ציטוט ישן של לפיד שאמר כי בתהליך שלום יצטרכו לפנות בסביבות 80-90 אלף מתיישבים. "גנץ אמר שצריך ליישם את ההתנתקות במקומות אחרים. אני נגד ואצלי זה לא יקרה ואצלי זה גם לא קרה. שמונה שנים עמדתי מול לחצים כבירים כולל של נשיא ארה"ב. לחצים ששום ראש ממשלה לא עמד בפניהם והצלחתי, כי ראש ממשלה בישראל צריך להיות מסוגל להביא את דבריה של ישראל בעולם. כן בני גנץ באנגלית, אנגלית טובה. צריך להיות מסוגל לומר לא ולעמוד בזה".

נתניהו הוסיף כי "מדינת ישראל היא מדינה שכל יהודי יכול לבוא אליה, של החלום היהודי ורק של העם היהודי. כסגן הרמטכ"ל גנץ היה נגד הקמת הגדר בגבול מצרים. אשכנזי גם הוא התנגד, והם אמרו: 'זה לא יעבוד, יש חלופות, זה יקר מדי'. אבל אני הייתי בעד".

"שיצביעו קודם כל לליכוד"

קודם לכן התייחס נתניהו למפץ הפוליטי בגוש המרכז-שמאל בישיבה של מזכירות הליכוד ואמר כי המהלך מסכן את המשך שלטון הימין: "אנחנו לפני מערכת בחירות קשה. השמאל מתאחד ונהנה מתמיכת התקשורת ומתעמולה בלתי פוסקת 7\24, מעכשיו עד יום הבחירות". ראש הממשלה הוסיף כי צריך לשכנע את הציבור לא לבזבז קולות: "שלא יצביעו למפלגות שלא יעברו את ה-10 אחוז, אלא שיצביעו קודם כל לליכוד".

הבוקר הכריזו בני גנץ ויאיר לפיד על איחוד בין חוסן לישראל ויש עתיד ועל הקמת המפגלה המשותפת "כחול לבן". על רקע איחוד זה והמגעים לחיבור בין מפלגות העבודה ומרצ שבסופו של דבר לא השבילו לכדי ריצה משותפת, המשיך גם נתניהו במהלך היום במאמצי הרגע האחרון לאחד את גוש הימין וקיים שורה של שיחות ופגישות פוליטיות. עם זאת, החיבור המרכזי שנותר לבצע, עם מפלגת כולנו בראשות משה כחלון, לא צלח ושר האוצר הודיע על ריצה לבד.

נתניהו אף עמד מאחורי האיחוד בין הבית היהודי ומפלגת הימין הקיצוני עוצמה יהודית. רה"מ סיכם עם הבית היהודי-האיחוד הלאומי - שריון נציג במקום ה-28 בליכוד ו"שני תפקידי שרים משמעותיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו