"אם אתה רוצה למות תמות" - התשדיר הקיצוני של אורן חזן: ח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת הודיע היום (שלישי) שיגיש תלונה במשטרה נגד יו"ר צומת ח"כ אורן חזן על הסתה לרצח. זחאלקה אף פנה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסול את תשדיר הבחירות של צומת, שבו נראה חזן יורה בו עם אקדח והורג אותו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בתשדיר התעמולה שפרסם הבוקר נראים פניהם חזן וזחאלקה ש"הולבשו" על סצנה מתוך המערבון "הטוב הרע והמכוער". חזן יושב באמבטיה כאשר נכנס לחדר ומפריע לו. "המטרה הייתה להגיע לעזה", נשמע זחאלקה אומר לחזן. חזן עונה לו: "לך לעזה". לאחר דין ודברים בין השניים אומר זחאלקה: "אני מעדיף למות מאשר לשיר את ההמנון הישראלי". אז נראה חבר הכנסת חזן שולף אקדח, מכוון לעברו ויורה מספר כדורים. לאחר שהוא מת חזן אומר: "אם אתה רוצה למות תמות, אל תדבר".

מטעמו של זחאלקה נמסר כי "אורן חזן, נוסף על היותו גזען באופן מחריד, מוכיח שוב כמה נמוך הוא יכול לרדת על מנת לזכות במעט קולות על חשבון שנאת ערבים. לצערנו הרב, גם בחירות 2019 נגועות ברמות אבסורדיות של גזענות והסתה נגד הציבור הערבי ונבחריו, והסרטון המחליא הזה הוא רק דוגמה אחת מני רבות. אנו מגישים היום תלונה למשטרה ולוועדת הבחירות המרכזית, בתקווה שאולי סוף סוף ימצאו לנכון גורמי האכיפה למצות את הדין עם הסתה". במקביל לכוונתו להגיש תלונה, זחאלקה פנה גם לפייסבוק בדרישה שהרשת החברתית תסיר לאלתר את הסרטון.

ממפלגת צומת בראשות אורן חזן נמסר: "אין גבול לחוצפה והציניות של הטרוריסט זחאלקה שעושה כמו חבריו המחבלים שימוש ציני בדמוקרטיה הישראלית. זחאלקה הורשע בטרור וניצל יחד עם חבריו העוזרים של ערפאת את במת הכנסת כדי להסית נגד חיילי צה"ל. הסתה שאת תוצאותיה אנחנו רואים באופן יום יומי. זחאלקה שהלל מחבלים בבתי הכלא מעז לדבר על הסתה ולבוא בטענות למפלגת צומת בראשה אני עומד? בעוד דם יהודים נשפך כמים ולא חרטא של סרטון הומוריסטי.