נתניהו. קורא ללכידות
"תופרים תיק נגדי? זו מתפרה שלמה" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"בית הקלפים יתמוטט": ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין בליכוד טי.וי ודיבר על החקירות נגדו, על מנדלבליט, על ההתנכלות לדבריו והניסיון לתפור לו תיקים. "תופרים תיקים נגדי? זאת מתפרה שלמה", אמר והוסיף: "יש פה משהו מעוות. אין לי ספק שכל בית הקלפים הזה יקרוס כשזה יגיע לתהליך אמיתי".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

כשנשאל על מנדלבליט אמר כי הוא נכנע תחת הלחץ, מה שלדבריו "מצער מאוד", והוסיף כי הוא לא באמת יאשים אותו בשוחד לדעתו. "שלוש שנים עושים לו הפגנות ליד הבית, בסופרמרקט, בבית הכנסת. מפגיני השמאל אומרים לו אתה ארנבת, אתה סמרטוט, אם אתה לא מעמיד את נתניהו לדין, אם אתה לא מגיש כתב אישום על שוחד אתה לא בנאדם, אתה לא כלום".

נתניהו אמר כי פרקליטיו הגישו דרישה להשלמות חקירה, להבאת מסמכים וללמעלה מ-60 עדים שלדבריו יוכיחו את צדקתו. לטענת נתניהו בפרקליטות התעלמו לגמרי מבקשתו. "זה התהליך המשפטי אולי החשוב ביותר בתולדות המשפט בישראל ולא עשו דבר כזה".

יושג איחוד ברגע האחרון?
"אין לי ספק שכל בית הקלפים הזה יתמוטט" | צילום: פלאש 90, חדשות


"בדרך כלל זה לוקח שנה וחצי מהמלצות המשטרה, שגם אותן ידענו מראש, עד החלטת היועץ", אמר נתניהו על כך שבמקרה שלו "דוחסים את התהליך" לכמה שבועות. "בדרך כלל היועץ צריך לעבור על כל התיקים בעצמו, לקרוא אותם אחד-אחד את כל העדויות, פה הלכו רק לסיכומים והכל מהר", אמר והוסיף כי הבחירות האלה על הקשקש עבורו.

רה"מ אמר כי הוא מקווה שכשהיועץ יצטרך להחליט אם להאשים אותו בשוחד, "על שתיים וחצי כתבות באינטרנט" לדבריו, הוא לא יעשה את "הדבר האבסורדי הזה". נתניהו הפנה את האש לעבר ירביו והתלונן על כך שבמקביל לא חוקרים את יאיר לפיד, ציפי לבני ו-42 חברי כנסת אחרים, שנתנו לנוני מוזס ו"ידיעות אחרונות" את חוק ישראל היום לדבריו.

"כל בית הקלפים הזה יתמוטט, הוא יקרוס כשזה יגיע לתהליך אמיתי"

"החוק היה מכניס לנוני מוזס מאות מיליונים וקיבלו תמורת זה ספריות של כתבות מלטפות, מלקקות ומחבקות", אמר נתניהו והוסיף: "יש פה משהו מעוות ואין לי ספק שכל בית הקלפים הזה יתמוטט, הוא יקרוס כשזה יגיע לתהליך אמיתי".

נתניהו ביקר ברמיזה את יו"ר 'חוסן לישראל' בני גנץ: "השמאל לוקח איזה גנרל, מדביק אותו לראש הרשימה ואומר 'אני לא ימין, אני לא שמאל' ונשען על גוש חוסם של אחמד טיבי וחבריו". נתניהו הוסיף כי לדבריו זה מה שקרה עם אהוד ברק באוסלו ו"אסור שזה יקרה עכשיו כי זה אסון למדינה".

כשנשאל על הסיכוי שתעלה בבחירות הקרובות ממשלת ימין נתניהו אמר כי יש לטענתנו ניסיון להשפיע על 2 או 3 מנדטים של תומכי הליכוד, כדי שיצביעו למפלגה אחרת: "אם הם יצביעו למפלגה אחרת הם יעלו מפלגת שמאל".