"ישראל לפני הכל". לפיד וגנץ מתחבקים (צילום: מתוך חשבון הטוויטר של יאיר לפיד, חדשות)
לפיד וגנץ אחרי החתימה | צילום: מתוך חשבון הטוויטר של יאיר לפיד, חדשות

על פי הסכם הרוטציה עליו הסכימו לפנות בוקר (חמישי) יאיר לפיד ובני גנץ, במידה ויזכו בבחירות, בשנתיים וחצי הראשונות, בהן גנץ אמור להיות ראש ממשלה, יאיר לפיד ישמש כשר החוץ. בתום התקופה הזו - לפיד אמור להחליף את גנץ בתפקיד ראש הממשלה. הערב בשעה 20:00 צפויים ראשי הרשימה החדשה למסור הצהרה לתקשורת בגני התערוכה. השם ששוקלים לתת לרשימה החדשה הוא: "חוסן לעתיד".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בתום משא ומתן שנמשך אל תוך הלילה - ראשי המפלגות חוסן לישראל, יש עתיד ותל"ם הודיעו הבוקר (חמישי) על איחוד. במסגרת ההסכם שהתגבש בין גנץ ולפיד, הוחלט על ריצה משותפת עם הסכם על רוטציה בין השניים. בנוסף, גבי אשכנזי יצורף למפלגה המאוחדת והוא ימוקם במקום הרביעי.

לפיד, גנץ, גבי אשכנזי, בוגי (צילום: מתוך האינסטגרם של יאיר לפיד, חדשות)
כך נראה החיבור. הבוקר | צילום: מתוך האינסטגרם של יאיר לפיד, חדשות

"מתוך אחריות לאומית, החליטו בני גנץ, יאיר לפיד ובוגי יעלון על הקמת רשימה מאוחדת שתהווה את מפלגת השלטון החדשה של ישראל", נמסר בהודעה שפורסמה אחרי החתימה על ההסכם. "מפלגת השלטון החדשה תעמיד נבחרת מנהיגים ביטחונית וחברתית חדשה שתבטיח את בטחון המדינה, ותחבר מחדש את חלקי העם ואת החברה הישראלית המשוסעת".

עיקרי ההסכם בין גנץ ולפיד (צילום: חדשות)
עיקרי ההסכם בין גנץ ולפיד | צילום: חדשות

בהודעה נכתבו גם חלק מפרטי ההסכם: "סוכם על ריצה משותפת לראשות הממשלה בהסכם רוטציה. בני גנץ יהיה הראשון בהסכם ויאיר לפיד יחליפו לאחר כשנתיים וחצי. מתוך הכרה בחשיבות הרגע והמשימה הלאומית החליט גם רב אלוף (במיל') גבי אשכנזי להצטרף למפלגה החדשה. ראשי המפלגה ימסרו הודעה מיוחדת בהמשך היום". 

לוי-אבקסיס נשארה מחוץ לאיחוד (צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל / פלאש 90, חדשות)
לוי-אבקסיס נשארה מחוץ לאיחוד | צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל / פלאש 90, חדשות

הבוקר פרסם לפיד בעמוד האינסטרגם שלו תמונה ראשונה של כל הרביעייה ביחד והוסיף את הכיתוב: "מאוחדים. כך נראית אחריות לאומית. כי הגיע הזמן לשנות". גם גנץ פרסם את התמונה בעמוד הפייסבוק שלו והוסיף את הכיתוב: "מאוחדים. יאיר, בוגי, גבי. בשבילנו ישראל לפני הכל".

בליכוד הגיבו לאיחוד בין המפלגות וטענו שיקימו ממשלת שמאל: "הבחירה ברורה: זו או ממשלת שמאל של לפיד-גנץ בתמיכת גוש חוסם של המפלגות הערביות, או ממשלת ימין בראשות נתניהו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו