לקראת חיבור, שבינתיים מוכחש
גנץ ולוי-אבקסיס (ארכיון) | צילום: פלאש 90, חדשות

לקראת איחוד במרכז: גורמים המעורים במשא ומתן בין מפלגתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, וחברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס מספרים היום (שני) שהמגעים בין השניים נמשכים ומתקדמים. "אנחנו מקווים לסגור ביממה הקרובה", מסרו הגורמים. המשמעות: חיבור אפשרי בין גנץ ולפיד - הולך ומתרחק.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בעבר, לוי-אבקסיס דווקא טענה שלא תחבור לגנץ. בכנס סגור בו השתתפה לפני כשבוע וחצי תקפה את נתניהו על כוונתו להישאר בתפקיד תחת כתב אישום והתייחסה לנאום גנץ. "ראיתי כאלו שטוענים עכשיו לראשות ממשלה, נכנסתי לעקרונות ולמטרות - זה היה שורה וחצי", אמרה. "הילד שלי בכיתה ו' היה מתנסח הרבה יותר טוב".

חברת הכנסת אמנם לא ציינה במפורש את שמו של גנץ אך הרמיזה הייתה יותר מברורה. "אתה לא מכבד את הציבור שזה מה שאתה כותב שזה המטרות שלך", אמרה במפגש המצומצם שאליו הצליח להיכנס חבר מערכת החדשות ולצלם במצלמה נסתרת.

דקות לאחר הדיווח בליכוד הוציאו הודעה: "אם לא יהיה איחוד בימין זו תהיה בכייה לדורות", נכתב. "ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים ביממה האחרונה שיחות טלפון עם ראשי מפלגות הימין, רבנים ואישי ציבור, על מנת להבטיח איחוד נוסף בגוש הימין שימנע בזבוז קולות".

"בשעה שציפי לבני פורשת מהפוליטיקה כדי לא לבזבז קולות ולפגוע בגוש השמאל, וגנץ פועל לאיחוד עם אורלי לוי כדי לא להפסיד אף קול בשמאל - 'הבית היהודי' ו'האיחוד הלאומי' חייבים לגלות אחריות ולפעול ללא דיחוי לאחד את כל הכוחות מימין, אחרת גוש השמאל ינצח, גנץ יקים ממשלת שמאל וזו תהיה בכייה לדורות", סיכמו בליכוד.