סמוטריץ': "בנט ושקד לא למדו את הלקח" (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
סמוטריץ' מזהיר: "להחיזר את ביהמ"ש לגודל | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

לאחר שוועדת הבחירות הצביעה נגד פסילתו של מיכאל בן ארי מריצה לכנסת, היום (ראשון) תתקבל ההחלטה הסופית בבית המשפט העליון. עוד לפני ההחלטה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, הזהיר את בג"ץ הבוקר מפני החלטה לפסול אותו: "נצטרך להחזיר את בג"ץ לגודלו הטבעי".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

"בוקר טוב. לקראת החלטת השופטים היום, אני מבקש להזכיר להם שלא הם יקבעו. לא בביטחון, לא בהתיישבות ביו"ש, לא במסתננים, וגם לא בשאלה את מי אתם תוכלו לבחור", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו. "אם הם יפסלו חלילה את בן ארי אנחנו נצטרך הר של מנדטים כדי להחזיר אחרי הבחירות את בג"ץ לגודלו ולתפקידו הטבעי".

מיכאל בן ארי, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
היום יוחלט האם ייפסל מריצה לכנסת | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

הדיון בבג"ץ מגיע בעקבות העתירה שהגישו מרצ והתנועה הרפורמית, ולאחר שוועדת הבחירות כבר דנה בעתירה, ועל חודו של קול החליטה שלא לפסול את התמודדותו של בן ארי. זאת על אף שהיועץ המשפטי מנלדבליט המליץ על פסילתו.

השופט מלצר ניהל את ההצבעה בוועדת הבחירות, בה 15 חברי וועדה הצביעו בעד פסילתו של בן ארי ו-16 הצביעו נגד הפסילה. השופט בחר שלא להצביע למרות שהייתה לו את הזכות.

בדיון בפסילת בן ארי בבג"ץ לפני שלושה ימים, התפתח עימות סוער בין בצלאל סמוטריץ' לנשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות. לאחר הדיון אמר עו"ד יצחק בם, המייצג את מיכאל בן ארי: "ניסינו להסביר לבית המשפט כי הדרישה שאזרחי ישראל יהיו נאמנים למדינת ישראל ולא יזדהו עם התנועה הלאומית הנלחמת נגד הציונות איננה גזענות. איני יודע אם טענותינו נפלו על אוזניים קשובות, אך אני מקווה שמי שנתנו לעזמי בשארה ולחנין זועבי כרטיס כניסה לכנסת לא יפסלו את מיכאל בן ארי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו