מפלגת ש"ס תקפה אמש (שבת) בחריפות את יו"ר מפלגת חוסן לישראל, והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ בעקבות טיסתו למינכן - בזמן השבת. "אצלנו מר גנץ, היהדות לפני הכול", כתבו. "היא זו ששמרה על העם היהודי במשך כל הדורות והיא זו המאחדת אותנו כעם בארץ ישראל".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בהודעה לתקשורת מטעם המפלגה נכתב כי במשך שנים כיבדו בכירי המדינה את השבת ונמנעו מלטוס במהלכה. "מר גנץ שמתיימר להיות ראש ממשלה, פתח את קמפיין הבחירות שלו בהכרזה על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, והיום בחר לטוס לוועידת מינכן בעיצומה של השבת תוך התרסה וחוסר רגישות כלפי שומרי השבת".

במפלגה פנו ישירות לגנץ ושאלו: "מר גנץ, כשאתה מכריז 'ישראל לפני הכל' לאיזו ישראל אתה מתכוון? לזו שרומסת את המסורת היהודית? לזו שנוהגת בחוסר כבוד מנימלי כלפי ישראל השנייה המכבדת את השבת?".

ביום שישי חשף אמנון אברמוביץ' באולפן שישי שגנץ ינאם ביום ראשון הקרוב בוועידת מינכן לביטחון. מדובר בפורום ביטחוני שבו נואמים ראשי ממשלה, שרי ביטחון והגנה, בכירי צבא בסוגיות צבא ביטחון ומדיניות. בשנה שעברה הנואם הישראלי המרכזי היה ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בנאומו צפוי גנץ להתמקד בסכנת הגרעין האירני ובייצוא הטרור של אירן למזרח התיכון. הוא יתחייב להמשיך את המאבק הישראלי באירן ובשלוחותיה באזור. הוא צפוי להתייצב לצד מדיניותו של נתניהו.