ראש המל"ל נגד נתניהו (צילום: מרים אלסטר, יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
ראש המל"ל נגד נתניהו | צילום: מרים אלסטר, יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

הריאיון הבלעדי של רה"מ נתניהו לקרן מרציאנו ועמית סגל ב"חדשות סוף השבוע" אמש ממשיך לעורר סערה -  והערב (ראשון) עוזי ארד, מי שהיה ראש המל"ל בין השנים 2009 ל-2010 תקף בחריפות את דברי נתניהו בהקשר לפרשת הצוללות, לפיהם קיים נתון סודי שאפשר את מכירת הצוללות למצרים: "אין סוד שאפשר לשמור מפני רמטכ"ל ושר ביטחון".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפ ו לטלגרם של החדשות

במהלך הריאיון נתניהו הכריז שהוא מכר את מניות הפלדה בהן החזיק שנה וחצי לפני עסקת הצוללות: "אני מכרתי את כל מניות שלי בחברה הזאת שנה וחצי לפני שנמכרה הצוללת הראשונה ושנים לפני שנמכרו הצוללות המצריות, אז אין קשר מהותי ואין קשר של זמן". עוד טען נתניהו כי נתון סודי כלשהו שאיש מלבדו לא נחשף אליו אפשר לו לבצע את מכירת הצוללות למצרים: "במדינת ישראל יש סודות שרק ראש הממשלה יודע וקומץ של אנשים. יש דברים לפעמים שאנשים אחרים במערך הביטחוני לא יודעים ולא צריכים לדעת".

"אין סוד שאפשר לשמור מפני רמטכ"ל ושר ביטחון"

ראש המל"ל דאז עוזי ארד הגיב לדבריו אלה של נתניהו בשיחה עם החדשות ושלל אותם בתוקף. לטענתו: " אם הסוד הזה הוא ביטחוני, אז אין דבר כזה ואין סוד שאפשר לשמור מפני רמטכ"ל ושר ביטחון שעוסקים בביטחון ואשר זקוקים לדבר הזה מתוקף אחריותם".

עוד אמר ארד כי "הדבר הזה הוא בלתי תקין בעליל ובלתי מוצדק בעליל ולא יכול להיות סיבה. כבר בביקורו הראשון של ראש הממשלה אצל הקנצלרית מרקל בחודש יוני 2009 ביטא ראש הממשלה את ענייננו בהצטיידות ורכישה של הצוללת השישית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו