הערבים מאחת הערים הקיצוניות בישראל - שיתמכו בנתניהו: הבחירות הולכות ומתקרבות, ולקראתן יצאו דני קושמרו ואמנון אברמוביץ' למסע בין ערים שונות ברחבי הארץ כדי לשמוע מה חושבים התושבים - ולמי הם מתכוונים להעניק את קולם ב-9 באפריל. הפעם הם הגיעו לביקור מפתיע במיוחד באום אל פחם, אחת הערים הערביות הגדולות במדינה ש-97% בה הצביעו בפעם הקודמת לרשימה המשותפת - ומצאו בה גם קולות לנתניהו.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות   

סיבוב בין התחנות השונות בעיר, שמזוהה פוליטית לרוב עם הפלגים הקיצוניים יותר, מגלה שאכן רבים מתושביה מתכוונים להצביע גם בבחירות הקרובות למפלגות הערביות ולבחור בנציגים "משלהם" לכנסת. הדבר נובע, לטענתם, מכך שפעמים רבות הם מרגישים בישראל כ"אזרחים סוג ב' " ושהמדינה לא באמת מייצגת אותם.

מוחמד זוהיר, תושב אום אל פחם, מספר: "המדינה צריכה לבוא לקראתינו, לא אנחנו לקראתה. המדינה כל הזמן משדרת כאילו אנחנו אויבים. אנחנו לא אויבים, אני לא הרגשתי אף פעם שמייצגים אותי באמת".

אלא שיש גם תושבים שחושבים אחרת. מחמיד מחמוד הוא תומך מרצ שמצביע למפלגה באופן קבוע. לדבריו: "האגנ'דה החברתית שלהם ברורה, אין להם זיג-זג שם". וגם מחמוד ג'בארין, תושב העיר, מספר שהצביע למרצ כבר פעמיים.

ביקור מפתיע באום אל פחם
ביקור מפתיע באום אל פחם | צילום: החדשות

ויש באום אל פחם גם תומכים נלהבים בראש הממשלה ויו"ר הליכוד נתניהו. "לנתניהו אין תחליף, הוא הכי חזק עכשיו בתמונה והוא יהיה ראש הממשלה הבא", אומר אחמד אגבארייה, יו"ר קבוצת הכדורגל בית"ר אום אל פחם. "ביבי טוב למדינת ישראל, גנץ חזק אבל הוא לא יכול על ביבי", הוא מסכם. מוחמד אבו שלמה, מנהל הקבוצה, מוסיף: "אומרים שביבי הוא מלך ישראל והמלכים אצלנו במדינות ערב- זהו, נכנס, לא יוצא. גם ביבי - נכנס ולא יוצא".

צפו בכתבה המלאה מתוך "אולפן שישי"