בנימין נתניהו ובני גנץ (צילום: חדשות)
המועמדים מסירים את הכפפות | צילום: חדשות

נתניהו וגנץ - במאמצים לקבוע את סדר היום: כשלושה שבועות לפני הבחירות נראה שהקרב על סדר היום התקשורתי מתחיל עכשיו. אחרי קמפיין מגומגם ולא אחיד, מתחילים במפלגת כחול לבן להסיר את הכפפות ולדבר בקול אחיד - נגד נתניהו. ראש הממשלה מצדו מנסה להשאיר את הפריצה האירנית לטלפון של גנץ בראש הכותרות ולהאשימו בחוסר אחריות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במפלגת כחול לבן חוששים מהירידה בסקרים ומהתפוררות המפלגה אם ייכשלו בבחירות, ולכן הימים האלה הם קריטיים עבורם. הם ישקיעו את כל הזמן שנותר בלתקוף את ראש הממשלה על פרשת הצוללות ועל הדיווחים שלפיהם הוא מכר את מניותיו בחברה שמספקת פלדה לתאגיד טיסנקרופ - יצרנית הצוללות. בליכוד ככל הנראה ינסו להעביר אליהם מנדטים ממפלגות הימין אם יחושו שמפלגתם של גנץ ולפיד יעברו אותם ויקבלו יותר מנדטים.

בשבוע הבא צפוי נתניהו לנאום בוועידת איפא"ק, נאום אותו הוא נושא לפני כל מערכת בחירות. גם גנץ ינאם בשדולה הפרו ישראלית בארצות הברית, יום לפני ראש הממשלה. נאומי השניים באים על רקע הביקורת שנשמעה מטעם השדולה נגד הלחץ שהפעיל נתניהו על הבית היהודי-האיחוד הלאומי לצרף אליהם את מפלגת עוצמה יהודית.

גנץ: לחקור את ראש הממשלה על פרשת הצוללות

במסיבת עיתונאים שכינסו אתמול ראשי מפלגת כחול לבן הם קראו ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד נתניהו בעקבות הגילויים החדשים בפרשת הצוללות (תיק 000). "16 מיליון שקלים הלכו לכיס של נתניהו מחברה הקשורה ישירות לעסקת הצוללות", אמר גנץ. "זה אובדן אמון מוחלט במנהיגות, זהו שבר שלא ניתן לאיחוי".

"ייצרנו את ההישגים שביבי נשען עליהם" (צילום: החדשות)
תוקפים את נתניהו. כחול לבן | צילום: החדשות
"לא רוצה מדינת הלכה", לפיד (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
יאיר לפיד | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשותבנאומו אמר גנץ כי שבימים האחרונים התגלו פרטים חדשים וחמורים אודות עסקת הצוללות. "זו פרשת השחיתות אולי החמורה ביותר בתולדות מדינת ישראל", אמר והצהיר שכחול לבן יקימו ועדת חקירה בנושא. "אנחנו ניצבים בפניכם, 3 רמטכ"לים וחבר קבינט שהוסתר מהם שראש הממשלה מקבל כסף".

"גנץ לא מסוגל לשמור על הטלפון - איך הוא ישמור על המדינה?"

במקביל, מנסה ראש הממשלה להשאיר בראש סדר היום את הפרסום בחדשות אודות הפריצה האירנית למכשירו הסלולרי של יו"ר כחול לבן. באירוע של מפלגת הליכוד בירושלים הוא תקף את גנץ ואמר: "אם גנץ לא מסוגל לשמור על הטלפון שלו, הוא לא יוכל לשמור על המדינה". נתניהו התייחס גם לביקורת שמתח גנץ על השב"כ בעקבות חשיפת הפריצה האירנית: "אני מגנה בתוקף את ההתקפות הפרועות של לפיד וגנץ נגד המוסד והשב"כ, תשאירו אותם מחוץ לפוליטיקה".זמן קצר לאחר מכן גנץ השיב לנתניהו והבהיר כי המכשיר לא הכיל מידע ביטחוני. "לא התכנסנו כדי לדון בגודלו של מכשיר קטן ואדם פרטי אלא במשהו הרבה יותר משמעותי", אמר גנץ במסיבת עיתונאים בגני התערוכה בתל אביב. "לא היה שום מידע ביטחוני ואינני נתון לסחיטה. את ענייני הפרטיים אנהל לבד".

בהכנת הידיעה השתתפו: עמית סגל, דפנה ליאל, ירון אברהם וציון נאנוס