עוצמה יהודית - מיכאל בן ארי, ברוך מרזל, איתמר בן ג (צילום: אמיר לוי / פלאש 90, חדשות)
ראשי עוצמה יהודית | צילום: אמיר לוי / פלאש 90, חדשות

מפלגת מרצ וחברת הכנסת סתיו שפיר (העבודה) פנו היום (שני) לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה לפסול את מפלגת הימין הקיצוני "עוצמה יהודית" מהתמודדות בכנסת וטענו כי מדובר במפלגה גזענית ששוללת את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

שתי הפניות הוגשו לוועדה בנפרד וממפלגת עוצמה יהודית נמסר בתגובה: "עתירת מרצ ומכתבה של ח"כ סתיו שפיר מביכים וניכר שלא התקבל יעוץ משפטי לפני שניסחו את העתירה ואת המכתב. לבקש לפסול את ד"ר בן ארי בגלל ביקורת על בג"צ או לפסול את עו"ד בן גביר בגלל שייצג בתיק דומא ואמר שאסור להגדיר את התיק כתיק של טרור זו עלבון לעולם המשפט".

סתיו שפיר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
סתיו שפיר. ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

עוד מסרו: "ניכר שמרצ והעבודה במצוקת מנדטים ולכן מנסים לעסוק בגימיקים במקום במהות. שוב מתברר שמפלגות שמתהדרות בחופש הביטוי מתגלות כצבועות ומתחסדות וכפי הנראה בעיני מרצ לגיטימי לבקר את אבו מאזן מעודד הטרור אך לא לגיטמי שבכנסת ישבו אוהבי ישראל הפועלים למען מדינת ישראל". 

 הביקורת החריפה על צירופם של ממשיכי כהנא הגיעה גם מהצד הימני של המערכת הפוליטית. יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף בחריפות את צירוף  חברי המפלגה הקיצונית לרשימת הבית היהודי.

"מיכאל בן-ארי וברוך מרזל הם אלו שהתייצבו נגדנו בהפגנות נגד סגירת המרכולים באשדוד", אמר ליברמן באירוע של רשת מגדלי הים התיכון. "הם מבחינתי לא קיימים וכשאפגוש אותם בכנסת לא אומר להם שלום. הם אנשים הזויים ולא מעבר לכך".

"מהלך דרמטי לחיזוק השמאל", תמר זנדברג (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
תמר זנדברג. ארכיון | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

ליברמן הפנה גם אצבע מאשימה לעבר הליכוד והעומד בראשה בנימין נתניהו, שפעל להביא לאיחוד בימין. "הליכוד הולך כנגד האבות המייסדים הרוויזיונסטים", האשים ליברמן. "הליכוד הפך לחצי חרדית. ישראל ביתנו היחידים שיכולים לעצור כפייה דתית".

לדבריו, אין כיום הבדל גדול בין מפלגת הליכוד למפלגת כחול-לבן של בני גנץ ויאיר לפיד. "מי שמינה את גנץ לרמטכ"ל ואת בוגי (יעלון) לשר ביטחון ואת לפיד לשר האוצר זה ביבי", אמר ליברמן.

"חובבי רוצחים שסוגדים לגזענות"

אמש התפתח עימות חריף בין ח"כ יחימוביץ' לאחיו של איתמר בן גביר, איש עוצמה יהודית ששובץ במקום השמיני ברשימת הבית היהודי-האיחוד הלאומי. בכנס "מדברים בחירות", בשיתוף המכון הישראלי לדמוקרטיה וביה"ס ליד"ה בי-ם, בן גביר הפריע לריאיון עם יחימוביץ', שלא נותרה חייבת.

יו"ר ישראל ביתנו - אביגדור ליברמן (צילום: TPS, חדשות)
אביגדור ליברמן, ארכיון | צילום: TPS, חדשות

"זה האיש שתלויה לו בסלון תמונה של ברוך גולדשטיין שטבח בחפים מפשע", אמרה יחימוביץ'. "אפשר אגב לקרוא לו בוז. אני בזה לכם, גזענים שכמותכם, בוז עמוק. חבורת גזענים. בושה וחרפה. בכל מדינה היו מקיאים אתכם מהמערכת הפוליטית. חובבי רוצחים שסוגדים לגזענות. אלו תופעות שאנחנו צריכים להקיא מתוכנו בכל הכוח".

בתגובה לדברים פרסם איתמר בן גביר מסר משלו שבה תקף את יחימוביץ' ואת מפלגת העבודה. "מי שמסתחבקת עם איימן עודה ואחמד טיבי שלא תטיף לנו על השואה", אמר בן גביר. "אבל הייתי רוצה לומר לשלי יחימוביץ' שבמפלגת העבודה שכחו מה זה להיות ציונים. ציונים זה ליישב את ארץ ישראל, ציונים זה לפעול למען מדינת ישראל, ציונים זה גם לרצות לגרש מכאן את מי שלא נאמן למדינת ישראל. זו לא גזענות, זו ציונות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו