מרים אלסטר, פלאש 90
ראשי האיחוד בימין | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגביר את המאמצים לאיחוד נוסף במפלגות הימין הקטנות וזימן הערב (שני) את ראשי האיחוד בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לשיחה. נתניהו פנה לרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' כשעל הפרק "ניסיון להציל את גוש הימין", ובכוונתו להביא לאיחוד של שתי המפלגות עם "עוצמה לישראל" הכהניסטית. ואולם, בשלב זה סמוטריץ' מסרב להגיע לפגישה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במהלך היום שיגרה מפלגת הליכוד הודעות ולפיהן "אם לא יהיה איחוד בימין זו תהיה בכייה לדורות". לפי ההודעה, נתניהו קיים ביממה האחרונה שיחות טלפון עם ראשי מפלגות הימין, רבנים ואישי ציבור, על מנת להבטיח איחוד נוסף בגוש הימין שימנע בזבוז קולות.

בליכוד הדגישו: "בשעה שציפי לבני פורשת מהפוליטיקה כדי לא לבזבז קולות ולפגוע בגוש השמאל, וגנץ פועל לאיחוד עם אורלי לוי כדי לא להפסיד אף קול בשמאל - "הבית היהודי והאיחוד הלאומי" חייבים לגלות אחריות ולפעול ללא דיחוי לאחד את כל הכוחות מימין, אחרת גוש השמאל ינצח, גנץ יקים ממשלת שמאל וזו תהיה בכייה לדורות".

נתניהו
נתניהו | צילום: קובי גדעון, לע"מ, חדשות

מהבית היהודי-האיחוד הלאומי נמסר: "לצערנו עד עתה לא צלחנו במאמצנו הרבים לשלב את אנשי עצמה יהודית כבלוק טכני ברשימה. לאור זאת אנחנו מצפים מראש הממשלה והליכוד, מבנט ושקד לגלות אחריות למחנה הימין ברגע הקריטי שלפני הגשת הרשימות ולשלבם ברשימתם".

בליכוד השיבו: "הם יודעים היטב, כפי שכל סקר מוכיח, שהחיבור של "עוצמה יהודית" לליכוד לא מוסיף אף קול לגוש הימין ואף מאבד קולות. לעומת זאת, רק החיבור של "עוצמה יהודית" ל"בית היהודי-האיחוד הלאומי" מוסיף קולות לגוש הימין ומבטיח ששום קול לא ילך לאיבוד. הודעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי חסרת אחריות וגרועה מהיתממות".