מיכאל בן ארי, ארכיון (צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות)
מיכאל בן ארי | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות

"מי שמעז לדבר נגד יהודים -  מחסלים אותו": היועץ המשפטי לממשלה המליץ אתמול (שלישי) לפסול את מועמדותו של מיכאל בן ארי מהתמודדות בבחירות, ונימק את ההחלטה בכך שהוא "מסית לליבוי יצרים שיטתי" נגד האכלוסייה הערבית. אלה הציטוטים מהעבר שסיבכו את בן ארי.

לקריאת המלצת היועמ"ש הקוראת לפסול את מיכאל בן ארי מריצה לכנסת לחצו כאן

בנאום שנשא באזכרה השנתית לזכרו של הרב מאיר כהנא בנובמבר 2017 אמר בן ארי בהתייחסו לאזרחים הערבים: "צריך לטפל בהם כמו בארצות המוצא שלהם, הרב לימד אותנו, אין דו קיום איתם".

באוגוסט 2018 ביקש איש הימין הקיצוני "לשנות את המשוואה", לדבריו. "מי שרק מעז לדבר נגד יהודי, הוא לא חי. לא מגרשים אותו, לא שוללים אזרחות. כיתת יורים הורגים אותו, מחסלים אותו כמו שערבים מבינים", הבהיר.

"ההחלטה מעלה סימני שאלה כבדים" (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
היועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

מספר חודשים לפני כן, במאי 2018, תקף בן ארי את תושבי חיפה הערבים: "הערבים בחיפה אינם שונים מהערבים בעזה. הם אויבים מבפנים, קוראים לזה גיס חמישי, הם רוצים להשמיד אותנו".

היועץ המשפטי לממשלה תיאר בהמלצתו גם את אמירותיו השנויות במחלקות של בן ארי כלפי אזרחי ישראל הבדואים. "אתם יודעים שהם מתחתנים עם ערביות מעזה", אמר מועמד עוצמה יהודית לכנסת ביולי בשנה שעברה. "הם אפילו משרתים בצבא. הבדואים האויבים האלה משרתים בצבא. לא סומכים עליהם".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בעקבות רצח ארי פולד ז"ל, בספטמבר 2018, ביקש בן ארי מראש המועצה האזורית גוש עציון לדרוש מבעלי העסקים לפטר את העובדים הערבים: "אתה צריך לבקש מהם לפטר היום את המחבל של מחר. תפסיק להעסיק את הרוצחים האלה. הם רוצחים אותנו בכל פעם שיש להם הזדמנות".

רק לפני כחודש הוא שב ודחה כל אפשרות לדו קיום: "הם עושים בנו מה שהם רוצים. מחפשים את הצוואר שלנו. מחפשים את בנותינו. מי שמדבר אתכם על דו קיום מזמין את הרצח הבא".

מנדלבליט: "בן ארי מסית לליבוי יצרים שיטתי נגד האוכלוסייה הערבית"

בהחלטת היועץ המשפטי שפורסמה אמש נכתב כי "עיקר המשקל ניתן לדברים אשר נאמרו בקולו של בן-ארי, בסרטונים שונים בעת האחרונה, שחלקם אף הועלו לעמוד הפייסבוק של 'עוצמה יהודית'. שורה של ציטוטים המפורטים בעמדה מלמדים באופן מובהק כי בן-ארי מסית לליבוי יצרים שיטתי על יסוד לאומי-אתני נגד האוכלוסייה הערבית, באופן המביא איבה ומדנים ומעמיק תהום".

מנדלבליט הוסיף: "בן-ארי קורא לשלילה אלימה של זכויות האוכלוסייה הערבית, לביזוי שיטתי ומכוון של האוכלוסייה הערבית, המאובחנת כמובן לפי יסוד לאומי-אתני, כ'אומה רצחנית', 'בעלי אופי בוגדני ורצחני', אנשים שמבינים 'רק כח', וכיו"ב. מכלול מתמשך וחמור זה, מלמד כי יש הצדקה לפסילת בן-ארי, הכל על-פי ההגדרות המדויקות שקבעה הפסיקה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו