גנץ: "נתניהו תתנצל" (צילום: שריה דיאמנט, חדשות)
על כוונת הפייק ניוז: בני גנץ | צילום: שריה דיאמנט, חדשות

הבחירות מתקרבות והשימוש ב"פייק ניוז" גובר: בשבוע האחרון נרשמה עלייה משמעותית בפוטנציאל החשיפה ל"פייק ניוז" ברשת נגד בני גנץ - כך עולה מדוח של חברת "ווקאטיב". לפי הנתונים, חלה עלייה של 78% בפוטנציאל החשיפה לידיעות שקריות על הרמטכ"ל לשעבר, שמגיע לפי ההערכה של החברה לכמיליון וחצי בני אדם.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

במקום השני אחרי יו"ר חוסן לישראל נמצא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד וגם נתניהו נכנס לראשונה לדירוג, אך בגלל ידיעה שקרית שהופצה לטובתו - בטענה שפייסבוק הודיעה שמחקה חשבונות אירניים שפעלו נגדו. עוד נמצא בדוח כי נתניהו הוא הפוליטיקאי שהוזכר הכי הרבה בשיח הבוטים והטרולים עם 29,946 אזכורים. אחריו בני גנץ עם 16,354 אזכורים.‎

בעד שוק חופשי, אך ללא מצע (צילום: החדשות)
"פייק ניוז שהופץ לטובתו". נתניהו | צילום: החדשות

באשר ליו"ר חוסן לישראל, מרבית הכותרת השקריות שהופצו נגדו היו: "תמיכת אבו מאזן בגנץ בגלוי בבחירות לראשות הממשלה"; "גנץ לא פוסל ישיבה עם המפלגות הערביות ומתכנן גוש חוסם ו-"גנץ תומך בהסדר עם הפלסטינים על בסיס שתי מדינות בגבולות 67".

החברה זיהתה גם את הנרטיבים המובילים בשיח הבוטים והטרולים בשבוע האחרון. בין היתר זוהתה הפצה מסיבית של תמונות נתניהו עם חיילים, כתגובת-נגד לחוק תעמולת הבחירות שאוסר על פרסום תמונות של מועמדים עם חיילים. בנוסף הופצו שמועות לגבי פרטי מציאת גופתה של אורי אנסבכר ז"ל לצד קריאות זעם לגזור עונש מוות על מחבל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו