רוצים להאזין לפרק המלא? להאזנה באייפון, לחצו כאן | להאזנה במכשירי אנדרואיד, לחצו כאן | להאזנה בספוטיפיי, לחצו כאן | או חפשו "פוד הבוחר" בכל אפליקציית פודקאסטים

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי לא מבינה למה טוענים שמפלגתה, "הליכוד", בפאניקה מבני גנץ. "זה קשקוש, קשקוש, קשקוש", היא מצהירה בפרק החדש של הפודקאסט "פוד הבוחר". לדבריה, "אנחנו רוצים דבר אחד - שלא יגנבו את דעתו של הבוחר. מי שימין שיצביע ליכוד, מי ששמאל שיצביע גנץ. הציבור בישראל ברובו מזוהה עם מפלגות הימין, מפלגות האווירה האלה - שהן בעיני חלולות - יוצרות תחושה שאין ימין ושמאל, וזה לא נכון".

לדברי חוטובלי, שבפריימריז המפלגתיים הצליחה לשפר את מעמדה במפלגה, מוקדם לקבוע מי מבין חבריה למפלגה ימצא עצמו על כיסא במשכן. "בקדנציה הקודמת אף אחד לא האמין שאמיר אוחנה ויהודה גליק יהיו חברי כנסת", הזכירה. "הכל אפשרי, אל תאמרו נואש - גם למי שנראה כרגע בחוץ".

ירון אברהם
ירון אברהם | צילום: חדשות

בפרק החדש מתארח גם פרופסור גידי רהט, חוקר במחלקה למדע המדינה באוניבברסיטה העברית ועמית בכיר במכון הישראלי לדמוקרטיה, שמסביר את עלייתו ונפילתו של מוסד הפריימריז בישראל. ועל הסיכוי שפריימריז יחזרו להיות משמעותיים בכל המפלגות המרכזיות. עוד בפרק: סבב ההתכתשויות החדש בין נתניהו לסער; ההשפעה של "הליכודניקים החדשים" על רשימת המפלגה לכנסת; ההבטחה של כחלון שלא יחבור לליכוד; ועד כמה באמת רוצה אהוד ברק לחזור לפוליטיקה?

ארנת כהן
ארנת כהן | צילום: החדשות

בפודקאסט מסכמים מדי שבוע כתב הדסק המדיני ירון אברהם ועורכת דסק האונליין ארנת כהן את הדברים החשובים, המעניינים והמשונים שמתרחשים במערכת הבחירות 2019 - ומארחים דמויות מסקרנות מלפני ומאחורי הקלעים שלה. ניתן להאזין לפודקאסט בכל אפליקציית פודקאסטים ובספוטיפיי - פשוט חפשו "פוד הבוחר" בשורת החיפוש, והירשמו כמנויים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו