יחבור לשקד? (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
איתמר בן גביר, עוצמה יהודית | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"לא מוכנים להשתתף בפאנלי בחירות עם כהניסטים" - המפלגות חד"ש, תע"ל, העבודה ומרצ שלחו הבוקר (שלישי) מכתב למנהלי בתי ספר ומארגני פאנלים פוליטיים שבו הודיעו כי נציגיהן יסרבו להשתתף באירועים שבהם ייקחו חלק נציגים ממפלגת עוצמה יהודית. "אין מקום לאפשר במה ציבורית לממשיכי דרכו של כהנא", כתבו. "לא כל שכן כשמדובר במוסד חינוכי האמור להקנות ערכים דמוקרטיים ונאורים ולהוקיע גזענות".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"חברים ממפלגותינו המגיעים לפאנלים ולאירועי בחירות רבים מגלים לתדהמתם לא פעם שלצדם הוזמנו להשתתף גם נציגים ממפלגת עוצמה יהודית", נכתב בפניה. "אנו קוראים לכם שלא לארח במוסדותיכם אנשים המלבים גזענות, קוראים לטרנספר וטיהור אתני ו\או תומכים באדם שרצח חפים מפשע (כמו איתמר בן גביר, שהפגין אהדה לרוצח ברוך גולדשטיין)".

בן גביר: אשמח שהבמה כולה תישאר שלי

המפלגות אף ביקשו שלא להזמין כלל את נציגי עוצמה יהודית לאירועים שמתקיימים במוסדות החינוך השונים. "כמארגני שיח, ובמיוחד כמנהלים ומחנכים מוערכים, מוטלת עליכם אחריות להיאבק נגד גזענות ולמנוע ממפיצי השנאה להפיץ את משנתם הגזענית לדור הבא", הדגישו במכתב. "אנו מבקשים מכם שלא להזמין יותר את נציגי המפלגה הגזענית עוצמה יהודית, ומודיעים בזאת שלא נסכים לקחת חלק בכל אירוע בו הם משתתפים".

מיכאל בן גביר מעוצמה לישראל מסר: "גם לדעתי טוב יעשו המפלגות התומכות בטרור כמו חד"ש ותע"ל והמפלגות שבהן יש ניצני בגידה נגד המדינה כמו מרצ והעבודה שלא ישתתפו באירועים אליהם אני מגיע. אשמח שהבמה תישאר כולה שלי ובהזמנות זאת אספר לתלמידים על צביעות  השמאל הישראלי שדובריו הולכים  לרמאללה להתחבק עם רוצחים אך לא מוכנים לשבת איתי. החוקים שאנחנו מציעים כמו עישום עונש מוות למחבלים ואם אין נאמנות אין אזרחות אינם חוקים גזעניים אך מי שמבקש לעשות פיגועי טרור ומי שתומך בטרור ודאי שנרתע מהם: עוצמה יהודית תיכנס לכנסת ותעשה סוף לחגיגה של שונאי ישראל‎".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו