המאבק בתוך גוש הימין נמשך: נפתלי בנט ואיילת שקד אולי מקפידים שלא לתקוף את "הבית היהודי" שאותו נטשו. לעומת זאת, אלונה ברקת, מספר 3 ברשימתם, לא נמנעה מלתקוף בבוטות את סמוטריץ' והרב פרץ בשיחות סגורות, בתגובה לקמפיין שהושק נגדה בשבוע האחרון. "המפד"ל היום היא מפלגה גזענית, אנשים קטנים שמחפשים את המפלג", אמרה בשיחות סגורות. "אין סיכוי שהייתי מצטרפת אליהם".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בהקלטות משיחות סגורות שקיימה עם פעילים במפלגת "הימין החדש", עליהם פורסם הערב (שני) במהדורה המרכזית, נשמעה ברקת תוקפת את הבית היהודי בחריפות - על רקע קמפיין בו הואשמה כמי שבעד משחקי כדורגל בשבת. ברקת נפגעה עמוקות מהדברים שפורסמו בסוף השבוע, ועלתה למתקפה חזיתית בסגנון שלא נשמעו קודם מהמפלגה.

"המפד"ל היום היא מפלגה גזענית, אנשים קטנים בעיניי שמחפשים את המפלג במקום את המקרב", אמרה. "זו לא מפד"ל שאני מכירה". ברקת הוסיפה: "פעם דיברו עם חילונים, היה שיח. יש לי המון כבוד לדת, אני היום בן אדם מסורתי-חילוני. כדורגל משחקים בשבת!".

מרים אלסטר, פלאש 90
"אנשים קטנים", פרץ וסמוטריץ' | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

ברקת התייחסה לאפשרות שהייתה מצטרפת גם אם הפיצול לא היה מתקיים. "אין סיכוי שהייתי באה לבית היהודי", הבהירה. "הם גם לא היו מקבלים אותי וגם לא הייתי באה".

במפלגת "הימין החדש" סרבו להתייחס לדברים שנאמרים בפורומים סגורים, כך לטענתם. עם זאת, ברקת עצמה אישרה את הדברים והבהירה כי היא עומדת מאחורי התבטאויותיה.

בבית היהודי הגיבו לדברי ברקת: "לא היינו לוקחים את אלונה ברקת בגלל התרומה הכספית הגדולה שלה לגירוש היהודים מגוש קטיף. לא מחפשים עוד מישהו שיעשה עלינו אקזיט". גם מספר 2 במפלגה, בצלאל סמוטריץ' הגיב לפרסום במהדורה המרכזית: "שלום אלונה, אם נפגעת באופן אישי זו לא היתה הכוונה. אבל זה לא עניין אישי. במהות יש כאן שתי סוגיות חשובות: ב-2005 תרמת מכספך לקידום הגירוש מגוש קטיף. היום את אחראית לחילול שבת המוני ולהדרת הציבור הדתי ממגרשי הכדורגל. זה בהחלט משהו שחשוב שציבור הבוחרים יכיר. מה זה קשור לגזענות?".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו