מערכת הבחירות שתסתיים בעוד פחות משבועיים תיזכר כאחת המכוערות והנמוכות שידעה הדמוקרטיה הישראלית. אחרי "סרטון הקברים" של הליכוד, הטענות לאי שפיות של חלק מהמועמדים וביזוי נכי צה"ל, הגיעה גם ההשוואה לשואה. בסרטון תעמולה שפרסם הבוקר (חמישי) איש מרצ נראים שערי מחנה ההשמדה אושוויץ לצד הכיתוב: "מרצ קוראת לסיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית". במפלגה התנצלו: "זה לא היה על דעתנו, בודקים אם מדובר בטעות או חבלה מכוונת".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הסרטון שהופץ הבוקר היה באוויר לזמן קצר בלבד ברשתות החברתיות והוא כבר נמחק. גורמים במפלגה אמרו לחדשות Online כי הסרטון הופק בידי משרד הפרסום בערבית ששכרו מנהלי הקמפיין וכי הוא לא אושר על ידי הגורמים הרלוונטיים כפי שנהוג בדרך כלל.

"ברגע שנחשפנו אליו הוא הוסר מכל הרשתות החברתיות ומהאתר של מרצ, הפסקנו את העבודה עם המשרד", הסביר הגורם שהוסיף כי משרד הפרסום אמר למפלגה שהוא חיפש תמונה עם ציור של גדר, וזאת בניסיון להעביר את המסר של הכיבוש אך לא הבין את הקונוטציה למחנה הריכוז אושוויץ ולשואה.

במרצ בודקים אם מדובר בטעות שנעשתה בתום לב על ידי משרד הפרסום או שמא מדובר בחבלה מכוונת של אחד העובדים במשרד. "יש אפשרות ששילוב התמונה נעשה בזדון", אמר גורם במפלגה לחדשות Online. 

מנהל הקמפיין של מרצ מסר בתגובה: "מדובר באימג' שלא אושר ולא עלה על דעת קמפיין מרצ. אנחנו מנסים לברר מי ומדוע שתל התמונה בסרטון שלא עבר את נוהל האישור של חומרי הקמפיין, שעוברים אישור אישי שלי. אנו מקיימים הליך בדיקה האם מדובר בטעות תמימה או שמדובר בחבלה מכוונת בקמפיין מרצ. מרגע שידענו על קיומו של הסרטון הוא הורד מיידית מהאוויר ומשרד הפרסום הושעה עד לבירור העניין. צר לנו שיש מי שמשתמש בזכרון השואה על מנת לפגוע במרצ".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו