בעקבות הכתבה ששודרה בחדשות סוף השבוע, ועדת הבחירות של הליכוד החליטה הערב (שלישי) להדיח גם את שני המועמדים האחרונים של "הליכודניקים החדשים" בפריימריז. המשמעות: אף אחד מששת חברי הקבוצה שרצו להיכנס לכנסת הבאה - לא יתמודדו בבחירות הפנימיות של הליכוד.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

פסילתם מועמדותם של הדר ויסמן שמחוני וניר הירשמן הגיעה בשל ביקורת חריפה שמתחו בכתבה ששודרה במוצאי שבת על נתניהו, כשאמרו שיצביעו בעד תחבורה ציבורית בשבת - גם אם המשמעות תהיה פרישת חרדים מהקואליציה ונפילת ממשלת ימין. בהמשך לדברים הללו, נכתב בהחלטת ועדת הבחירות כי "לא ייתכן שתנועה תאפשר לאדם להתמודד כשלוחה בכנסת כאשר הוא מצהיר מראש שכדי לקדם את השקפתו הפרטית... הוא מוכן להפיל בהצבעתו את הממשלה".

"ועדת הבחירות של התנועה שלי החליטה היום להדיח אותי ולבטל את חברותי בליכוד כי אמרתי שאסור לקבל מתנות, וכי אמרתי כי חבר כנסת חייב להישמע לצו מצפונו בנושאים הקריטיים לחיינו כאן", אמר בתגובה הירשמן. "אז אני אומר את זה שוב. אסור לקבל מתנות. לפקח אסור, לשוטר אסור, לפקיד מס הכנסה אסור וגם לראש ממשלה אסור. וכן, לחבר כנסת חייב להיות מצפון, והוא חייב, בנושאי קיצון קריטיים מסויימים, לפעול על פי צו מצפונו, בהתאם למה שהתחייב לבוחריו".

"הלאומיאדה" שנערכה השנה באילת (צילום: החדשות)
"הלאומיאדה" שנערכה השנה באילת | צילום: החדשות

"זה מה שאלפי מתפקדי הליכודניקים החדשים מצפים מאיתנו, זה מה שחברי הליכוד מצפים מאיתנו", הוסיף. "וזה מה שנעשה. רודפים אחרינו, עוקבים אחרינו, אבל אנחנו, שרדפנו אחרי מחבלים בסמטאות, וסיכנו את חיינו למען המדינה, לא נירתע מכמה ביריונים בחליפות".

לטענת "הליכודניקים החדשים", יש להם יותר מ-8,000 מתפקדים שיכולים להצביע. "מפחדים מאיתנו, אנחנו היחידים שגדלים, אנחנו הכי צעירים ואין גבול ליכולת שלנו לגדול", הסביר בכתבה הפעיל ליאור מאירי. דן קלארמן, שעומד בראש המטה שלהם הסביר: "הכוח שלנו רק הלך וגדל. היום נהיה יותר ויותר מסוכן לצאת נגדנו פוליטית ישירות".

"אנחנו לא קבוצת הלחץ היחידה בליכוד", הוסיף מאירי. "למה את המתיישבים שהתפקדו בהמוניהם והתאגדו לליכוד אך אחד לא בדק אותם, ואף אחד לא הלך לבדוק את הוועדים ואת אנשי התעשייה האווירית ורשות שדות התעופה, או נהגי המוניות - מה הם מתכוונים להצביע, ואם הם כהנא או מרצ. לנו עשו את זה כי מפחדים מאיתנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו